startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Viazanie šnúrok

line

výchova
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Aj keď veľa druhov detskej obuvi dnes používa suchý alebo mechanický zips, viazanie šnúrok je zručnosť, ktorá by nemala byť cudzia žiadnemu dieťaťu. Niektoré deti si dokážu zaviazať topánky už v 6. roku života, väčšina detí si však umenie viazania šnúrok osvojí až v 8. roku života. Dnes vám ponúkame niekoľko tipov ako dieťaťu so zaväzovaním šnúrok pomôcť.
  • viazanie snurokSledujte pripravenosť vášho dieťaťa. Vo chvíli, keď si dieťa bez problémov zapína košieľku s malými gombíkmi, či dokáže kresliť schématických panáčikov, je najvyšší čas začať s prvými pokusmi o samostatné zaviazanie šnúrok na topánkach.


  • Rozdeľte viazanie do jednotlivých krokov. Dieťaťu názorne predveďte celý postup od navliekania šnúrok do topánok, až po zaviazanie uzla v jednotlivých krokoch. Pre nováčika je často jednoduchšie učiť sa zaviazať si šnúrku na neobutej topánke.


  • Dieťa veďte k pravidelnémmu tréningu. Viazanie šnúrok je jako jazda na bicykli. Kto sa ju raz naučí, už nikdy ju nezabudne.


  • Nevytvárajte na dieťa nátlak, ak je pre neho viazanie šnúrok priťažké. Na nejaký čas na celú vec zabudnite a odložte ju na neskôr. Ak by dieťa malo problémy so základnými motorickými zručnosťami, je dobré obrátiť sa na pediatra.

autor: M. P.Články na tomto portáli majú charakter všeobecnej informácie. Ich cieľom nie je nahrádzať odborné zdravotné vyšetrenie a starostlivosť. Redakcia nenesie žiadnu zodpovednosť za následky spôsobené diagnostikou alebo liečbou výlučne na ich základe bez predchádzajúcej konzultácie s kvalifikovaným odborníkom.line

Diskusia


forum 11.07.2007: admin, Diskusia k článku "Viazanie šnúrok"