startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Prečo je dôležité rozvíjať logické myslenie u detí?

line

výchova
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Vychovávať dieťa nie je vôbec jednoduché. A vychovať z neho slušného a úspešného človeka je ešte zložitejšie. Logické myslenie je schopnosť, ktorú by ale nemal opomínať žiaden rodič. Naopak, mal by svojej ratolesti umožniť, aby ju získala. Ako deti získavajú logické myslenie a prečo je vôbec dôležité rozvíjať ho? Logické hry sú odpoveďou.
-- PR článok --

dieta sa hraje

Pravdepodobne premýšľate, ako svojho potomka naučíte logicky myslieť. Ako ste sa to naučili vy? V dobe vášho detstva neexistovali vymoženosti ani pomôcky, aké na trhu nájdete dnes. Odpoveď na vašu otázku je preto celkom jednoduchá. Pomôžu vám logické hry. Môžete si vymyslieť vlastné, alebo vyskúšať tie osvedčené. Medzi logickými hrami nájdete vzdelávacie hry, ktoré vašej ratolesti rozšíria obzory, no tiež rôzne hry postavené na experimentovaní, hádankách a hlavolamoch či výslovnosti. Skutočne, dnešný výber je tak široký, že si na svoje príde dieťa v každom veku.

Prečo je ale logické myslenie tak dôležité a čo deťom prinesie?Deti sa zlepšujú v kritickom myslení

Každý musí byť schopný myslieť sám za seba. Akonáhle vaše ratolesti vyrastú a odídu do sveta, začnú čeliť skutočným problémom, ktoré pre ne prichystal sám život. Mnohokrát sa ocitnú v situáciu, kedy musia posúvať svoje myslenie za hranice bežného uvažovania. No a vašou úlohou ako rodiča je svoje deti na podobné situácie a udalosti pripraviť. Nechcete predsa, aby sa z nich stali ľudia, ktorí sa nechajú ovládnuť a zmiasť davom. Naopak, vaším cieľom je spraviť z nich nezávislé a samostatné bytosti, ktoré dokážu zhodnotiť situáciu bez akejkoľvek pomoci.

Deti si vďaka logickému mysleniu precvičujú mozog

Pokiaľ sa zameriame na praktické dôvody, logické myslenie sa znova umiestni na horných priečkach povinnej životnej výbavy. Pomáha totiž mozgu rozvíjať sa. Logické puzzle alebo hry mozog stimulujú, rozvíjajú tiež detskú pamäť a pomáhajú v koncentrácii.
Koncentrácia je extrémne dôležitá najmä v prípade, že sa vaša ratolesť v dospelosti zamestná na pracovnej pozícii, ktorá si bude vyžadovať multitasking a riešenie niekoľkých problémov súčasne.

Pomôže im v škole, hlavne v matematike

Matematika je kameňom úrazu mnohých žiakov a študentov. Logické hry tu nie sú iba pre zábavu, naopak, pomôžu vašim ratolestiam vylepšiť matematické myslenie. Matematika je logická. Vo vyššom veku budú deti na hodinách matematiky riešiť mnoho príkladov z reálneho života, ktoré si vyžadujú logické uvažovanie.

Podporí deti v zvedavosti

Hoci si mnohí myslia, že prílišná zvedavosť je na obtiaž, realita tvrdí pravý opak. Zvedaví ľudia to vždy v živote dotiahnu ďalej ako tí, ktorí sa o nič nezaujímajú. Ak budete v deti podporovať v logickom myslení, budú zvedavejšie. Budú klásť viac otázok, testovať si vlastné teórie a vo výsledku o svojich nových zisteniach a objavoch premýšľať - častokrát za využitia logiky a kriticky. No a kruh sa uzavrie.

Deti si v živote nájdu lepšie uplatnenie

Inteligentní ľudia dokážu logicky premýšľať. Dokážu zvládnuť rôzne typy situácií, vďaka čomu si nájdu aj lepšie uplatnenie v živote. A to pre svoje deti predsa chcete, alebo nie?
rightend