startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk

Na ceste k materstvu - 1. trimester

line

v brušku
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Počas prvých troch mesiacov tehotenstva prechádza telo budúcej mamičky mnohými zmenami. Prvou reakciou ženského tela na rodiaci sa nový život je tehotenská nevoľnosť, únava, bolesti chrbta, prudké zmeny nálady a celkové napätie.
tehotenstvoVšetky uvedené príznaky sú pre toto tehotenské obdobie normálne a postupne budú oslabovať. Dôležité je počúvať signály svojho tela, odpočívať pri únave a ak sa cítite pod tlakom, poľaviť v doterajšom pracovnom tempe.

Výber kvalitného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti a nemocnice, kde si ako budúca matka želáte dieťa porodiť, prirodzene patrí k prvým položkám na zozname hlavných úloh dňa. Včasné absolvovanie prenatálnych vyšetrení počas prvých týždňov po počatí je rovnako dôležité. Vyšetrujúci lekár by mal vedieť primerane odpovedať na najbežnejšie otázky a obavy budúcej mamičky o primeranej telesnej námahe a zdravom stravovaní počas tehotenstva.

Začínajúce tehotenstvo má výrazný citový vplyv aj na vášho partnera. Medzi časté obavy partnerov z prichádzajúcich potomkov je strach o to, akým spôsobom dieťa zmení ich doterajší vzťah. Práve preto patrí komunikácia v tomto období k tomu najhodnotnejšiemu, čo si partneri dokážu dať. Aj drobné nedorozumenia môžu v tomto období vyvolať veľa zbytočných roztržiek a ublížení. Preto je dobré hovoriť o svojich pocitoch a ak je to možné, chodievať na prenatálne vyšetrenia spoločne s partnerom, aby sa tak necítil odsunutý na „druhú koľaj“.

autor: M. P.

Na ceste k materstvu - 2. trimester
Na ceste k materstvu - 3. trimester


Články na tomto portáli majú charakter všeobecnej informácie. Ich cieľom nie je nahrádzať odborné zdravotné vyšetrenie a starostlivosť. Redakcia nenesie žiadnu zodpovednosť za následky spôsobené diagnostikou alebo liečbou výlučne na ich základe bez predchádzajúcej konzultácie s kvalifikovaným odborníkom.line

Diskusia


forum 18.10.2006: admin, Diskusia k článku "Na ceste k materstvu - 1. trimester"
rightend