startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Ako predchádzať bolestiam hlavy v tehotenstve

line

tehotenstvo a pôrod
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Ako budúca mamička ste pripravená ma ranné nevoľnosti a bolesti chrbta. Ale bolesti hlavy? Mamičky, ktoré tieto intenzívne bolesti hlavy poznali, hovoria, že sa často obmedzujú na jednu stranu hlavy a často ich sprevádza nutkanie na zvracanie a citlivosť na zvuk a svetlo. Niektorým mamičkám migréna počas tehotenstva ustúpi, iné ju práve vtedy prvýkrát zažijú.
bolesti hlavy_tsp78629800Lekári nevedia jednoznačne určiť pôvod silných bolestí hlavy počas tehotenstva (najčastejším dôvodom býva zvýšená hladina estrogénu), je však isté, že ide o prechodný stav.

Nanešťastie silné bolesti hlavy sa najťažšie liečia práve počas tehotenstva, pretože lieky, ktoré na bolesť obyčajne zaberajú, predstavujú pre budúce mamičky zdravotné riziko. Medzi zväčša bezpečné analgetiká patrí napríklad Ibuprofen, aj ten však v 3. trimestri môže spôsobiť problémy so zrážanlivosťou krvi, čo môže byť príčinou ďalších komplikácií pri pôrode cisárskym rezom alebo nasríhovaní hrádze.

Niekoľko spôsobov na zmiernenie bolesti hlavy

Vyspite sa z toho – uvoľnite sa v tmavej miestnosti so zatiahnutými závesmi s vlhkým obkladom na čele.

Vyhýbajte sa spúšťačom – určité druhy potravín či prostredia vyvolávajú prudké bolesti hlavy. Všímajte si svoje stravovacie návyky a vplyvy okolia. Medzi problematické potraviny patria: čokoláda, solené mäso, potraviny konzervované glutamanom sodným, preležaný syr, kofeín, cigaretový dym alebo nedostatok spánku.

Uvoľnite sa - veľa špecialistov na migrény vidí účinnú pomoc v rôznych druhoch relaxačných techník, dýchacích a uvoľňovacích cvičeniach.

autor: M. P.Články na tomto portáli majú charakter všeobecnej informácie. Ich cieľom nie je nahrádzať odborné zdravotné vyšetrenie a starostlivosť. Redakcia nenesie žiadnu zodpovednosť za následky spôsobené diagnostikou alebo liečbou výlučne na ich základe bez predchádzajúcej konzultácie s kvalifikovaným odborníkom.line

Diskusia


forum 01.08.2007: admin, Diskusia k článku "Ako predchádzať bolestiam hlavy v tehotenstve"