startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Metódy kŕmenia

line

bábätká
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Čo už len môže byť zložité na kŕmení? Keď je dieťa hladné, jednoducho mu dáme najesť, no nie? V skutočnosti však existuje niekoľko rôznych metód kŕmenia, ktorých prívrženci by za tú "svoju" často dali aj ruku do ohňa. V dnešnom článku si povieme aspoň o niektorých z nich.
krmenie_01_tsp81266440Kŕmenie „na vyžiadanie“, hyper plánovanie, kŕmenie podmienené plačom, samoregulačné kŕmenie, Responsívne krmenie, rodičom určované kŕmenie. To je niekoľko názvov metód kŕmenia, ktoré by dokázali zapliesť hlavu nejednej budúcej mamičke.

Cieľom tohto článku nie je nikoho posudzovať a už vôbec nie diktovať, pre ktorú metódu sa rozhodnúť. Väčšina ľudí považuje za najobjektívnejšiu z uvedených metód rodičom riadené kŕmenie.

Spôsob akým Vaše dieťa prijíma potravu, má rozhodujúci dopad na to, ako často je dieťa hladné, akým spôsobom spí a celkovú povahu dieťaťa.

Rodičom riadené kŕmenie je kompromisom medzi hyper plánovaním (o tom kedy bude dieťa jesť rozhodujú hodiny) a kŕmením na požiadanie (staćí, aby dieťa chvíľu plakalo a už ho mama krmí). Matka reaguje na potreby dieťaťa bez toho, aby sa nechala „zotročiť“ jeho potrebami či časovým plánom bez ohľadu na dieťa. Jednotlivé metódy kŕmenia si podrobnejšie rozoberieme v niektorom z budúcich článkov.

autor: M. P.Články na tomto portáli majú charakter všeobecnej informácie. Ich cieľom nie je nahrádzať odborné zdravotné vyšetrenie a starostlivosť. Redakcia nenesie žiadnu zodpovednosť za následky spôsobené diagnostikou alebo liečbou výlučne na ich základe bez predchádzajúcej konzultácie s kvalifikovaným odborníkom.line

Diskusia


forum 24.01.2007: ramzesa, re: Diskusia k článku
forum 20.12.2006: admin, Diskusia k článku "Metódy kŕmenia"