startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Ako udržať rovnováhu

line

zdravie
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Ako keby veľké brucho nebolo dostatočnou záťažou, tehotenské hormóny ešte na dôvažok uvoľňujú kĺby, takže pre tehotnú ženu je o to ťažšie udržať si rovnováhu. Pravdepodobnosť nešťastného pádu sa tak približuje k jednému zo štyroch prípadov, čo je rovnaký pomer ako u ľudí nad 65 rokov. Čo teda môžete urobiť preto, aby ste pravdepodobnosť pádu v tehotenstve aspoň trochu obmedzili?

tehotenstvo_04Neponáhľajte sa

Náhlenie sa niekam so záťažou alebo dieťaťom na rukách je najčastejšou príčinou pádu s vážnymi následkami. Preto predovšetkým spomaľte a na schodoch sa vždy držte zábradlia, rovnako buďte opatrná na čerstvo utretej dlážke a zabúdať by ste nemali ani na obuv s protišmykovou podrážkou.

Buďte opatrná

Vedomosť o zmenách vo vašom tele počas tehotenstva je jedným z dobrých predpokladov ako sa udržať na nohách. Zmeny v koordinácii, spomalenie reakcií to všetko vedie k pádu. Hlavne tí, ktorí už majú deti , alebo sa starajú o domáceho miláčika o tom vedia svoje. Obzvlášť opatrní by ste mali byť aj za daždivého počasia.

Cvičte

Ak sa vám aj stane, že spadnete, pravdepodobnosť vážneho zranenia sa podstatne zníži, ak budete v dobrej telesnej kondícii. Joga alebo strečing vám môžu pomôcť udržať si fyzickú aj duševnú rovnováhu. Keď sa pokúšate stihnúť priveľa vecí naraz, vedie to obyčajne k nejakej nehode. A každá vážna nehoda v tehotenstve môže mať tragické následky.

autor: M. P.Články na tomto portáli majú charakter všeobecnej informácie. Ich cieľom nie je nahrádzať odborné zdravotné vyšetrenie a starostlivosť. Redakcia nenesie žiadnu zodpovednosť za následky spôsobené diagnostikou alebo liečbou výlučne na ich základe bez predchádzajúcej konzultácie s kvalifikovaným odborníkom.line

Diskusia


forum 18.04.2007: admin, Diskusia k článku "Ako udržať rovnováhu"
rightend