startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Zvýšené riziko nehodovosti

line

zdravie
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Následkom rôznych úrazov a nehôd zomiera ročne až dvesto detí. Najrizikovejším mesiacom je mesiac júl, teda obdobie letných prázdnin. V každom prípade i keď nemáte možnosť mať svoje deti neustále pod kontrolou, mali by ste mať aspoň jasný prehľad o tom, kde sa momentálne nachádzajú.
dieta v bazeneNajväčšie nebezpečenstvo podľa štatistík predstavuje letné kúpanie. Počas letných horúčav voda detí láka. Skok do neznámych hĺbok, kúpanie v málo známych lokalitách, to všetko predstavuje zvýšené nebezpečenstvo. Deti by sa nemali kúpať bez dozoru. Ak ide o deti staršieho veku, mali by sa kúpať v spoločnosti viacerých kamarátov. "Frajerina“ sa zvyčajne nevypláca. Bolo by tragédiou, ak by sa zábava letného dňa stala osudnou.

Ďalšou skupinou, ktorá do značnej miery predstavuje riziko ohrozenia, sú nehody spôsobené nedodržiavaním cestnej premávky. Cyklotúry i do vzdialenejších končín si vyžadujú určité znalosti. K tomu neodmysliteľne patrí i náležité vybavenie cyklistu, počnúc vybavením bicykla až po ochrannú prilbu a chrániče v oblasti kolien a zápästia. Kto nepozná predpisy cestnej premávky, na cestu nepatrí! Predstavuje ohrozenie nielen pre seba ale i pre ostatných.

Detskou zvedavosťou sú častokrát zapríčinené rôzne úrazy a nehody. Zápalky, ostré predmety, strelné zbrane do rúk deťom nepatria. Preverujte, kde a ako trávia svoj voľný čas vaše deti. Skôr, než vám oznámia, že sa idú hrať, mali by ste vedieť s kým a kde sa budú zdržiavať. Nie všetci kamaráti musia byť vhodnými spoločníkmi pre vaše deti.

Poskytnutie prvej pomoci

Úplnou samozrejmosťou pre nás všetkých by mala byť znalosť poskytnutia prvej pomoci. Zlomenina, zasiahnutie elektrickým prúdom, bezvedomie, krvácanie - s týmto všetkým sa môžeme stretnúť v praxi práve vo chvíli, keď to najmenej očakávame. Ak sú nám tieto znalosti cudzie, čím skôr si ich ozrejmime a priblížme ich i svojim deťom.

autor: Bibiána Želiskováline

Diskusia


forum 31.07.2008: admin, Diskusia k článku "Zvýšené riziko nehodovosti"
rightend