startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk

Zloženie detských výživ

line

poradna - výživa
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Počula som, že kupované výživy sú presladené cukrom a plné škodlivých látok. Je to pravda? Ako mám zistiť, ktoré výrobky sú kvalitné a môžem ich bezpečne kúpiť?
O detskej kupovanej výžive a príkrmoch koluje mnoho mýtov. Smerodajným vám môžu byť informácie na zadnej strane etikety, ktoré musia obsahovať presné zloženie výrobku. Pri malých dojčatách treba dbať na zloženie, preto odporúčam si ho vždy preštudovať. Napriek tomu, že z mnohých strán počúvame rôzne mýty, fakty ich vyvracajú.

Výroba detských výživ musí spĺňať prísne kritériá. Tieto podmienky v celom rozsahu spĺňajú napríklad výrobky dojčenskej výživy OVKO. Receptúry sú výsledkom úzkej spolupráce s detskými lekármi a odborníkmi na výživu dojčiat. Na ich prípravu sa používajú výlučne prírodné suroviny bez prídavkov soli, aróm, korenín, umelých farbív a konzervačných látok. Vyhovujú požiadavkám potravinového kódexu na obsah rezíduí pesticídov, ktoré sú na suroviny do dojčenskej výživy veľmi prísne. Suroviny na ich prípravu sú vybraté s mimoriadnou starostlivosťou a kontrolované už počas rastu a zrenia a neskôr v celom výrobnom reťazci. OVKO obsahuje potrebné látky a živiny pre zdravý vývoj a optimálny rast dieťatka.

Odpovedala MUDr. Katarína Šimovičová
Lekárka pre deti a dorast

rightend