startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Deti a zabúdanie

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Ľudský mozog má obmedzenú kapacitu a tak nie je nič nezvyčajné, ak sa proti preťaženiu mysle bráni vymazaním niektorých informácií. Je však normálne, ak Vaše dieťa často zabúda, čo sa mu prihodilo počas dňa?
Na túto otázku neexistuje jednoznačná odpoveď. V prvom prípade to môže záležať na čase, kedy sa rodičia o priebeh dňa svojho potomka zaujímajú. Často sa dozvedia viac, keď deti po vyučovaní počkajú pred školou, ako vtedy, keď prídu domov samé a po ceste stretnú priateľov, alebo si vyjdú na prechádzku s domácim miláčikom.

Ak chcete deťom osviežiť pamäť, skúste klásť špecifickejšie otázky (napr.: čo sa dialo cez prestávku“), ale nebuďte prekvapení, ak sa aj napriek tomu veľa nedozviete a Vaše dieťa dá prednosť hre s kamarátmi alebo s domácim miláčikom.

Na druhej strane príčinou detského mlčania môžu byť aj problémy s učením, udržaním pozornosti, depresia alebo šikanovanie. Na školský výkon, správanie a prospech svojho dieťaťa sa preto radšej opýtajte v škole.

autor: M. P.Články na tomto portáli majú charakter všeobecnej informácie. Ich cieľom nie je nahrádzať odborné zdravotné vyšetrenie a starostlivosť. Redakcia nenesie žiadnu zodpovednosť za následky spôsobené diagnostikou alebo liečbou výlučne na ich základe bez predchádzajúcej konzultácie s kvalifikovaným odborníkom.line

Diskusia


forum 20.03.2007: admin, Diskusia k článku "Deti a zabúdanie"
rightend