startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Začíname s ovocnými šťavami

line

zdravie
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Veľa rodičov podľahne pokušeniu ponúkať svojim deťom k jedlu priveľa sladených nápojov. Naproti tomu 100 %-né ovocné šťavy dokážu v bežnej detskej strave nahradiť jedno ľubovoľné ovocie. Dnešný článok by mal pomôcť rodičom využiť túto silu ovocných štiav na maximum.
Starostlivo čítajte tabuľky o pomere ovocia v šťave. Menej ako 100 % nie je práve najlepšia voľba pre Vaše dieťa. Často sa ako ovocná šťava označujú aj nápoje len s desiatimi percentami obsahom ovocia, zvyšok tvorí cukor, umelé sladidlá, konzervačné látky a farbivá.

4 dcl 100 %-nej ovocnej šťavy je to isté ako jedno ovocie denne.

Nektáre ako sa stopercentné ovocné šťavy označuju, sú dôležitou súčasťou zdravých raňajok, ktoré pomáhajú deťom byť v škole sústredenejšími a to podľa štatistík zlepšuje ich školský prospech. Deti často odmietajú piť minerálky alebo čistú vodu a to môže viesť k dehydratácii, ktorá oslabuje organizmus.

Ovocná šťava je skvelou možnosťou ako hladinu tekutín v detskom organizme udržať na tej správnej úrovni. Odborníci na detskú výživu odporúčajú 4 - 6 dcl šťavy k hlavnému jedlu denne pre deti do 6-tich rokov a 8 - 12 dcl pre deti staršie ako 7 rokov ku každému jedlu počas dňa.

autor: M. P.Články na tomto portáli majú charakter všeobecnej informácie. Ich cieľom nie je nahrádzať odborné zdravotné vyšetrenie a starostlivosť. Redakcia nenesie žiadnu zodpovednosť za následky spôsobené diagnostikou alebo liečbou výlučne na ich základe bez predchádzajúcej konzultácie s kvalifikovaným odborníkom.line

Diskusia


forum 06.12.2006: admin, Diskusia k článku "Začíname s ovocnými šťavami"
rightend