startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Úzkostlivá mamička

line

vzťahy
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Mamičky dôverne poznajú ten pocit, ako keby sa všetko a všetci spolčili proti zdraviu a životnej pohode ich dieťaťa. Stačí jeden pohľad cudzieho človeka na dieťa v supermarkete, zlá správa v televízii či novinách, ktorú klebetné jazyky rýchlo roznesú po svete a mamičke sa hneď akosi stiahne hrdlo. Každá matka inštinktívne chráni svoje dieťa, ale nie je tej ochrany niekedy priveľa?
mama s dcerou_tsp146262386Určite v tom nie ste sama. Materstvo je krásne a trochu desivé zároveň. Prítomnosť dieťaťa dokáže život matky doslova rozžiariť, ale často aj vrhnúť nepríjemný tieň neistoty a obáv.

Samozrejme existuje spôsob ako utrápenej hlave uľaviť. Ak máte pochybnosti ohľadom opatrovateľky, ktorá sa v čase Vašej neprítomnosti o dieťa stará, porozprávajte sa s ňou o jej práci, prípadne jej ukážte ako má vykonávať nejakú konkrétnu činnosť, ktorá Vás najviac zneisťuje.

Ak máte strach z bezohľadných vodičov, vyberajte si menej frekventovanú cestu do škôlky či jaslí. Zmierte sa so skutočnosťou, že ani pri najlepšej vôli nemôžete byť svojej ratolesti na blízku 24 hodín denne, ale vždy môžete dostatočne svoje rozhodnutie v tej či onej oblasti starostlivo zvážiť.

Rovnako môžete obmedziť sledovanie televíznych správ a všelijakej bulvárnej po senzáciách bažiacej publicistiky a nahradiť ju hoci dobrou knihou alebo prechádzkami v prírode. Nájdite si niekoho, komu môžete dôverovať a keď je to potrebné, vyhľadajte pomoc v niektorom materskom centre v mieste svojho bydliska. V spoločnosti iných mamičiek zistíte, že so svojimi starosťami nie ste sama a aj to často pomôže týchto starostí sa zbaviť.

autor: M. P.Články na tomto portáli majú charakter všeobecnej informácie. Ich cieľom nie je nahrádzať odborné zdravotné vyšetrenie a starostlivosť. Redakcia nenesie žiadnu zodpovednosť za následky spôsobené diagnostikou alebo liečbou výlučne na ich základe bez predchádzajúcej konzultácie s kvalifikovaným odborníkom.line

Diskusia


forum 13.12.2006: admin, Diskusia k článku "Úzkostlivá mamička"
rightend