startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Deti a Vianoce

line

vzťahy
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Nikto neprežíva Vianoce tak ako deti. Radosť nielen z nadchádzajúcich prázdnin, ale i blížiacich sa sviatkov sú dôvodom nemalej radosti v detských srdiečkach. Deti vedia radosť prežívať intenzívnejšie ako my, dospelí. Tešia sa z každej maličkosti, ale najväčšiu radosť majú vtedy, ak im dovolíme pomáhať nám, dospelým.

vianoce_01Detské rúčky sú šikovné

Detské rúčky vedia pomôcť, ak sa im chce. Určite mi dá za pravdu nejedna mama, že niekedy sú malí lenivci hluchí, slepí, unavení. Najmä vtedy, ak sobotné upratovanie v detskej izbe volá o pomoc. Ale Vianoce, to je niečo iné. Vtedy každé autíčko má svoje miesto, bábika si oblečie slávnostné šaty a záclona vonia čistotou a láskou starostlivej mamy. Deti vedia, že dom treba upratať, lebo idú Vianoce. Neberme všetky povinnosti len na seba, nechajme priestor i našim ratolestiam. Deti chcú tak veľmi pomáhať. Možno budeme sami prekvapení, aké šikovné deti doma máme.

A čo tak pomoc v kuchyni?

„Babi, babi, tieto koláčiky som zdobil ja“, pochváli sa nejeden Janko či Barborka, keď prídu na návštevu starí rodičia. Pocit z dobre vykonanej práce hreje pri srdiečku nielen mamičku, ale i „malých šikovníčkov“, ktorí sa zvŕtaju v kuchyni jedna radosť. Dovoľme im to, veď detské rúčky sú šikovné. I keď koláčiky nebudú presne vykrojené, guličky bezchybne vytvarované a perníčky budú viac prizdobené, deti sa budú snažiť najlepšie ako vedia. Mamičky si síce musia "objednať" dvojnásobnú dávku trpezlivosti, ale povedzte, čo by sme neurobili pre svoje deti?

I deti chystajú prekvapenia

Darčeky zháňajú mamičky, ockovia ale i deťúrence. Pozornosť a láska sa predsa nemeria peniazmi a preto deti tak rady obdarúvajú svojich najbližších. Nehovorme deťom, že nič nepotrebujeme, že sú ešte malí. Veď detská rúčka vie nakresliť nádherný obrazok, navliecť korálky, či vymyslieť ten najoriginálnejší darček. I zobrať otecka do mesta na nákupy nie je zlý nápad. Veď oteckovi treba tiež poradiť. A detská logika je tak úžasná. Nechajme sa ňou inšpirovať počas týchto Vianočných sviatkov.

A prežívajme Vianoce ako rodina

Byt sme upratali, koláčiky napiekli, darčeky nachystali, nuž môžu prísť Vianoce. Ale Vianoce nie sú len o darčekoch, koláčikoch, vyžehlenom obruse. Vianoce sú o rodine. A rodina je o láske. Ak sa všetci ľúbime, máme Vianoce celý rok. No 24. decembra, keď polnočný zvon prizve k polnočnej omši, láska sa mení na skutky. A tie sú sprítomnené i cez koláčiky, darčeky a lásku v srdciach tých, ktorí milujú.

autor: Bibiána Želiskováline

Diskusia


forum 14.12.2007: admin, Diskusia k článku "Deti a Vianoce"
rightend