startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk

Vplyv stresu na plodnosť

line

pred bruškom
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Ak máte problémy s počatím ďalšieho dieťaťa, možno by pomohlo zredukovanie každodenného stresu. To platí obzvlášť v prípade snahy o dieťa "zo skúmavky". Čím nižšia hladina stresu, tým vyššia je pravdepodobnosť úspešného počatia.
stres_01Ženy, ktoré majú strach z uvedenej lekárskej procedúry, majú o 20 % percent menej vajíčok na oplodnenie. U žien, ktoré majú obavu zo straty zamestnania, sa tento pomer ešte zvyšuje na 30 %. Ako sa teda s týmito obavami vysporiadať?

Ak Vás znepokojujú nejaké podrobnosti okolo mimomaternicového oplodnenia, nechajte si ich vysvetliť od svojho gynekológa. Radšej sa širokým oblúkom vyhnite rôznym internetovým diskusným skupinám, ktorých účastníci zverejňujú zväčša svoje negatívne skúsenosti.

Ak máte obavy zo zameškaného času v zamestnaní kvôli ultrazvuku a pravidelným krvným testom, skúste si v zamestnaní dohodnúť zmenený pracovný čas alebo skúste pracovať doma, prípadne využite materskú dovolenku.

autor: M. P.Články na tomto portáli majú charakter všeobecnej informácie. Ich cieľom nie je nahrádzať odborné zdravotné vyšetrenie a starostlivosť. Redakcia nenesie žiadnu zodpovednosť za následky spôsobené diagnostikou alebo liečbou výlučne na ich základe bez predchádzajúcej konzultácie s kvalifikovaným odborníkom.line

Diskusia


forum 24.09.2007: admin, Diskusia k článku "Vplyv stresu na plodnosť"
rightend