startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk

Vianočné posolstvo lásky

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Bol som malý chlapec, keď som si prial, aby na celom svete bola láska. Mal som len jediné prianie - byť jej súčasťou. Roky plynuli a ja som na tento svoj chlapčenský sen skoro zabudol. Až raz ráno, bolo to pár dni pre Vianocami, mi na okno zaklopalo malé žiarivé svetielko. Bolo odeté v bielom a ja som vedel, že je to anjel. Povedal mi: „Láska prišla na Zem. Vezmi ju a rozdeľ všetkým ľuďom.”
mama s dietatkom_tsp78493712A ja som začal rozmýšľať: „Ako mám rozdeliť lásku tak, aby mal každý rovným dielom? Aby nikomu nechýbala a aby jej mal každý dostatok?” A tak som hútal, hútal až som vyhútal. Vzal som pergamenový papier a zlatými písmenami som napísal - dávam svetu lásku. A začal som lásku baliť do balíčkov. Jeden balíček, druhý, tretí... balíčkov bolo neúrekom. A v každom z nich bola láska. Ku každému balíčku som pribalil i kúsok pozornosti, aby si ľudia všimli, že ju dostali.

A tak som začal balíčky roznášať. Po mestách, dedinách, odľahlých končinách. Všade tam, kde bol čo i len najmenší kúsoček pre lásku. Šiel som a dával. A ľudia si pýtali presne toľko, koľko potrebovali. Jedna pani pýtala veľký balík pre vnúčatá, lebo ich mala veľa a každému z nich chcela niečo dať. Starká túžila po malom balíčku, pretože mala pocit, že sa o svoju lásku nemá už s kým rozdeliť. Mladý pán si prosil obrovský balík, aby svojej manželke urobil radosť. A ja som šiel a rozdával. Na ceste som stretol i milenecký pár a ten si pýtal balíčky dve. Dal som im však iba jeden, lebo keď sa dvaja ľudia ľúbia, majú jedno srdce a v ňom dostatok lásky pre všetkých. A dával som tiež starcom, mamám, oteckom, detičkám..., pre všetkých bolo balíčkov dosť.

Keď som skončil, bol už večer. Nohy ma riadne boleli, ale mal som v srdci nádherný pocit lásky. A keď som zaspával, uvidel som hviezdu. Bola žiarivá a vravela: „Láska prišla na Zem. Radujte sa, otvárajte srdiečka. Láska prišla, aby priniesla pokoj“. A ja som vedel, že to nebol iba sen, ale tá najskutočnejšia skutočnosť akú som kedy zažil.

autor: Bibiána Želisková