startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Urobme si čas pre rodinu

line

nápady a aktivity
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Príchod slnečných letných dní prináša aj mnoho príležitosti k tráveniu voľných chvíľ v rodinnom kruhu. Skoordinovanie jednotlivých členov tak, aby sa stretli v dohodnutom čase na určenom mieste je často najväčšou prekážkou na ceste k tomuto ušľachtilému cieľu. Dnes vám ponúkame niekoľko návrhov ako uspieť.
  1. rodinkaNaplánujte si každý týždeň aspoň jednu spoločnú večeru, aj keď by to mala byť len obyčajná pizza z mikrovlnky. Rodinné stretnutie môžete naplánovať aj ako stretnutie pri kuchynskom sporáku. Opýtajte sa svojich detí, na aké jedlo by mali tento týždeň chuť a pripravťe ich nato, že budú hlavnými asistentmi šéfkuchára. Ľahké letné večere sú pre tento druh výpomoci ideálnou príležitosťou.


  2. Hrajte sa v pravidelných intervaloch nejakú spoločenskú hru, alebo si spoločne čítajte nejakú knihu, ktorá vaše deti baví. Do hry zapojte čo najviac rodinných príslušníkov, nadaným deťom dovoľte improvizovať, recitovať obľúbenú básničku, zaspievať pieseň, alebo prečítať knihu odzadu.


  3. Pracujte na momente prekvapenia. Povedzme, že sa vyberiete na výlet s prekvapením a poviete dieťaťu, aby si so sebou na cestu zobralo plavky, šlapky alebo obľúbenú hračku, ktorá dokáže čo-to napovedať o cieli výletu.


  4. Zorganizujte "rodinnú brigádu". Dobrou príležitosťou je napríklad jesenné upratovanie v záhrade, presádzanie kvetov, upratovanie v šatníku, príprava na maľovanie, alebo spoločné umývanie auta. Po práci môžete deti aj seba odmeniť malou maškrtou.


  5. Buďte flexibilní. Ak nie je môžné, aby sa rodina stretla naraz, naplánujte si niečo zaujímavé s každým dieťaťom samostatne. Spoločné nákupy, cyklistická túra, návšteva nejakého kultúrneho podujatia, alebo len prechádzka po najbližšom okolí, to všetko vám pomôže posilniť rodinné vzťahy a zároveň príjemne stráviť voľné chvíle.
Deti majú radi spoločnosť svojich rovesníkov a keď sa naskytne príležitosť zobrať na výlet najlepšieho kamaráta, alobo isť na výlet s ďalšou rodinou urobiťe im tým veľkú radosť. V dome, ktorý je otvorený deťom nebýva núdza o zábavu a rozptýlenie.

autor: M. P.Články na tomto portáli majú charakter všeobecnej informácie. Ich cieľom nie je nahrádzať odborné zdravotné vyšetrenie a starostlivosť. Redakcia nenesie žiadnu zodpovednosť za následky spôsobené diagnostikou alebo liečbou výlučne na ich základe bez predchádzajúcej konzultácie s kvalifikovaným odborníkom.line

Diskusia


forum 16.07.2007: admin, Diskusia k článku "Urobme si čas pre rodinu"
rightend