startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Svet nových možností

line

školáci
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Konečne je to tu. Základnú školu ste opustili a život stredoškoláka vás najbližšie štyri roky ešte len čaká. Noví profáci, noví spolužiaci, more možností, to je pecka! No kto by sa netešil?

v triedePrvý deň do školy

Po úspešnom ukončení základnej školy (veď ten kto by ju neukončil, by musel byť poriadny pako!) presídlite na školu, ktorá svojou vážnosťou stúpa vysoko nad školu, ktorú ste doteraz navštevovali. Aspoň si to teda spočiatku myslíte. Ale nie, vážne. Stredná škola patrí medzi kategórie už pokročilo inteligentných mladých ľudí, teda ste tam správne. Ale pozor, aby ste nespadli na zadok hneď prvý deň, pretože bludy ako napríklad prezúvky, budú chcieť od vás i tam :-).

Všetko má svoj poriadok

Vybrali ste si školu, na ktorú vás nikto nenútil ísť. Je to škola podľa vašich schopností a zručností, takže nespokojnosť by nemala byť namieste. Ak spolužiaci, ktorých ste zanechali v zabudnutí deviateho ročníka, nejdú s vami na tú istú školu (nezriedka sa stáva, že „polovica“ triedy ide na školu, ktorú ste si vybrali práve vy! ), pripravte sa na nové stretnutia. Možno nie všetko bude podľa vášho vkusu, ale nezabúdajte, že tak ako sa vy pozeráte na iných, tak sa iní môžu pozerať na vás a preto je lepšie neodcudzovať hneď na začiatku. Ani na margo triednej učiteľky, prosím, žiadne „posudky“! Na tie ešte bude čas. Teraz je prvoradé zoznámiť sa s prostredím, v ktorom strávite najbližšie štyri roky za predpokladu, že vás nevykopnú pri najbližšej príležitosti. Ale kdeže. Nebojte sa, sranda musí byť i na strednej škole. A tak skôr než ráno vstanete a vykročíte tou správnou nohou, nezabudnite sa spýtať svojho obrazu v zrkadle, či veci potrebné pre dnešný deň nie sú zabudnuté niekde „pod stolom“. Po mesiacoch voľna by to nebolo až také nepredstaviteľné, pretože pamäť štartuje na menšie obrátky a preto vás profesori zobudia skôr, než by ste zaspali. No proste stredná škola je stredná škola. So všetkým čo k tomu patrí. Veď povinnosti sa netýkajú len dospelých, ale i tých, ktorí sa skoro už „dospelými“ rozhodli byť. To je prosím vyšší zákon Života.

Veľa šťastia pri vstupe do školy nových možností praje www.mamicka.sk.

autor: Bibiána Želiskováline

Diskusia


forum 05.09.2008: admin, Diskusia k článku "Svet nových možností"
rightend