startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Štvornohí miláčikovia a deti

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Veľa "bezpečnostných pravidiel" pre spolužitie domácich milačikov a malých detí sa môže na prvý pohľad zdať triviálnych ale v praxi ľudia rovnako často robia školácké chyby a tak v následujúcom článku prinášame niekoľko osvedčených pravidiel.
  • pesNezabúdajte na pravidelnú veterinárnu prehliadku svojho miláčika. Zdravé zviera je bezpečnejšie zviera. Nezabudnite na pravidelné odčervovanie a očkovanie. Zostrihovanie pazúrov, odvšivovanie a česanie dlhosrstých plemien je rovnako užitočný napad.
  • Neoplatí sa zanedbávať bezpečnostné pravidlá len kvôli tomu, že váš štvornohý spoločník patrí medzi plemená, ktoré si s deťmi "rozumejú". Výcvik a individuálny temperament každého zvieraťa má väčší hodnotu ako "overené plemeno".
  • Nenechávajte svojho psa voľne pobehovať počas návštev rodiny či priateľov. Zviera sa môže nečakanému počtu ľudí natoľko "potešiť", že v návale nadčenia nechtiac spôsobí nehodu.
  • Nenechávajte živého domáceho miláčika "na voľno" v jednej miestnosti s malým dieťaťom. Dieťa by sa so psom malo hrať len pod dozorom dospelej osoby.
  • Nedovoľte svojmu miláčikovi, aby vyskakoval na posteľ vo chvíli, keď na nej sedíte vy s dieťaťom v náručí. Zviera tým nad dieťaťom získava optickú prevahu, čo ho môže vyprovokovať k agresivite.
  • Nemyslite si, že náhubok je dokonalou poistkou. To, že cez neho pes nemôže pohrízť ešte neznamená, že dieťa nedokáže zraniť labou v prípade, ak by ho dieťa nevedomky vyprovokovalo.
  • Nesnažte sa nasilu vytvoriť vzťah medzi vašim potomkom a domácim miláčikom. Ak sa rozhodli vzájomne sa ignorovať, je to v poriadku.
  • Nezabudnite spolužitie svojho domáceho miláčika a potomka pozorne sledovať aj pri druhom dieťati. To, že sa na prvýkrát nič nestalo ešte neznamená, že je všetko v poriadku. Ako zviera stárne, začína mať zdravotné problémy. Ak ho kvôli starostlivosti o dieťa zanedbávate, môže sa stať agresívnym.

autor: M. P.Články na tomto portáli majú charakter všeobecnej informácie. Ich cieľom nie je nahrádzať odborné zdravotné vyšetrenie a starostlivosť. Redakcia nenesie žiadnu zodpovednosť za následky spôsobené diagnostikou alebo liečbou výlučne na ich základe bez predchádzajúcej konzultácie s kvalifikovaným odborníkom.line

Diskusia


forum 03.10.2006: snipi, Zvieratká v rodine s miminkom?
forum 25.09.2006: admin, Diskusia k článku "Štvornohí miláčikovia a deti"
rightend