startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk

Sprievodca pocitmi budúcej mamičky - II. časť

line

pred bruškom
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Dozvedeli ste sa, že čakáte bábätko? Len, čo sa túto novinu dozvedia vaši najbližší, je viac ako isté, že vás čakajú návaly dobre mienených rád, nácvik správneho dýchania, či prednáška o zdravom stravovaní. Len akosi všetci zabúdajú na to, ako sa skutočne cítite vy. A preto si dnes urobíme menší prierez emóciami a pocitmi sveta budúcej mamičky.

tehotenstvo_03Druhý trimester


Som obrovská!

„Polčas“ tehotenstva býva často nazývaný aj medovými týždňami. Často však býva zaťažkávacím obdobím, kedy sa budúca mamička musí vyrovnať so zaokrúhľovaním svojej dovtedy starostlivo pestovanej postavy. S tým býva spojená aj častá vyčerpanosť. Manželka sa začne obávať, či v očiach svojho manžela nestráca na príťažlivosti a či sa jej predošlú postavu podarí získať späť.

Ako to stráviť: Skúste si prelistovať knihu obrazov zo 17. storočia a všímajte si pritom kypré tvary ženských postáv. Zistíte, aké premenlivé sú módne trendy. A nemyslite si, že sa na vás váš partner bude pozerať ako na "škaredú ropuchu". Veľa mužov má rado svoje plnoštíhle partnerky, veď sú to práve oni, ktoré sa starajú o pokračovanie rodu. Keď si uvedomíte čím všetkým musí budúca mamička prejsť, aby porodila zdravé dieťa tak zistíte, že je toho veľa, na čo môžete byť obaja právom hrdí. Veď nie je nič krajšie ako mamička nosiaca pod srdcom dieťa.

Testovať alebo netestovať

Takmer každá budúca mamička má obavy o zdravie svojho bábätka. Niektorým z nich práve množstvo presných informácií pomáha získať potrebnú istotu. Výsledky prenatálnych testov však môžu byť dvojsečným mečom, kedže nemusia vždy odhaliť celú pravdu o priebehu konkrétneho tehotenstva.

Ako to stráviť: Keď vás prepadnú pocity úzkosti, bojujte proti ním overenými informáciami o priebehu konkrétnych testov. Najlepšie vám poradí kvalifikovaný zdravotnícky personál, alebo sa môžete opýtať skúsenejších mamičiek. Nedovoľte, aby vás strach spútaval.

Je tam niekto?

Chvíľa, keď nový život začnete v sebe cítiť, počuť, vnímať alebo dokonca vidieť pri ultrazvukovom vyšetrení je chvíľou, ktorá odhalí, že dieťa nie je len bezduchým zhlukom buniek, ale plnohodnotným človekom, ktorý o sebe dáva vedieť.

Ako to stráviť: Užívajte si toto obdobie plnými dúškami. Pohyby plodu sú podľa odborníkov prvou príležitosťou k vytvoreniu materinského puta ešte skôr, ako sa dieťa naozaj narodí. Svojmu „brušku“ môžete spievať, hladiť ho alebo mu čítať rozprávky. Do všetkých týchto činností sa pritom môže zapojiť aj váš partner.

spracoval: M. P.line

Diskusia


forum 05.12.2007: admin, Diskusia k článku "Sprievodca pocitmi budúcej mamičky - II. časť"
rightend