startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Správny čas na prepichnutie uší

line

zdravie
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Naozaj musíte svojmu "kvietočku" prepichnúť uši tak skoro po narodení? Nájdu sa lekári, ktorí odporúčajú počkať s náušnicami, až kým dcéra dorastie do školského veku. Veľa rodičov však z osobných alebo kultúrnych dôvodov necháva svojím dcéram prepichovať uši oveľa skôr. Ak patríte medzi tých, ktorí sa o tomto kroku práve rozhodujú, nenechajte si újsť nasledujúci článok.
  • nausnicePočkajte kým má vaša ratolesť aspoň 4 mesiace. V tom čase by už dieťa malo mať za sebou aspoň dve očkovania proti tetanu, čo výrazne zníži riziko možnej infekcie.
  • Dieťaťu nechajte prepichnúť uši v sterilnom prostredí. Prepichovanie uší je v podstate malá chirurgická procedúra a to treba zohľadniť.
  • Pri tomto zákroku môžete lekára požiadať o použitie krému s anestetickým účinkom.
  • Prepichnutie ušného laloka ihlou je presnejšie a menej bolestivé ako nastreľovanie pištoľou. Uši malých detí by tiež mali byť prepichnuté o čosi vyššie, aby vpich nebránil prirodzenému vývinu ušného laloka.
  • Po procedúre si bude dieťa pravdepodobne často siahať na novú okrasu. Na prepichnuté miesto sa tak môže dostať infekcia a preto ho treba podľa pokynov lekára pravidelne čistiť a sledovať začervenanie pokožky v okolí vpichu.
  • Rovnako je tu pravdepodobnosť, že dieťa bude mať na zlatý kov použitý v náušniciach alergickú reakciu a náušnice budete musieť vybrať. Ak chcete tejto situácii predísť, presvedčte sa, že náušnice, ktoré ste pre svoju dcérku vybrali, sú aspoň zo 14 karátového zlata.
  • Ak aj po použití takýchto náušníc nasleduje alergická reakcia, vaše dieťa pravdepodobne nebude môcť nosiť zlaté šperky.

autor: M. P.Články na tomto portáli majú charakter všeobecnej informácie. Ich cieľom nie je nahrádzať odborné zdravotné vyšetrenie a starostlivosť. Redakcia nenesie žiadnu zodpovednosť za následky spôsobené diagnostikou alebo liečbou výlučne na ich základe bez predchádzajúcej konzultácie s kvalifikovaným odborníkom.line

Diskusia


forum 13.04.2007: admin, Diskusia k článku "Správny čas na prepichnutie uší"
rightend