startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Neznášam školu!

line

školáci
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Ak sa Váš 9-ročný školák jedného dňa vráti zo školy a hneď vo dverách vykríkne: “Neznášam školu!”, jeho náhla zmena názoru celú rodinu prekvapí, hlavne vtedy, ak doteraz mal školu veľmi rád. Prečo si to zrazu rozmyslel?
SkolaciKeď dieťa postúpi na druhý stupeň školskej dochádzky, zvýši sa aj množstvo učiva, ktoré musí dieťa zvládnuť, písomky sú hlavným prostriedkom ako sa zisťuje úroveň nadobudnutých vedomostí a dôraz sa začína presúvať aj na predmety, ktoré nie sú príliš obľúbené. To predstavuje pre dieťa náročnú výzvu, takže niet divu, že škola stráca na atraktivite.

Snažte sa lokalizovať problémovú oblasť v učení, čo Vaše dieťa najviac znervózňuje. Ak je problémom množstvo písania počas hodiny, skúste poprosiť šikovného spolužiaka, aby sa u Vás raz, dva-krát do týždňa zastavil. Stráca dieťa počas obeda pozornosť? Zabaľte mu výživnejšiu desiatu. Cíti sa Vaše dieťa v triede málo obľúbené, pozvite domov niekoľko jeho spolužiakov.

Zapojte do riešenia problémov so školou aj učiteľa konkrétneho predmetu. Buďte pritom úprimní. Je pravda, že Vaše dieťa nemusí obľubovať každý predmet, ale škola je pre neho dôležitá. To treba primeraným spôsobom vysvetliť aj dieťaťu.

autor: M. P.line

Diskusia


forum 27.03.2007: admin, Diskusia k článku "Neznášam školu!"
rightend