startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Ako ušetriť na pravidelných platbách

line

financie
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Pravidelné mesačné platby bývajú problémom každej domácnosti a častý pohľad na vysoké cifry určite nepoteší nikoho z nás, hlavne vtedy ak máme doma mladú rodinku. Preto Vám prinášame niekoľko tipov ako ušetriť.
  • PokladnickaPorovnávajte ceny - dnes už existuje v mnohých oblastiach služieb konkurencia a to môžete využiť. Hlavne si všímajte texty písané drobným písmom v spodnej časti letákov, využívajte kupóny na zľavy a akciové ceny.
  • Nechajte auto v garáži – aj benzín niečo stojí. Ak sa dá, chodievajte pešo alebo na bicykli, prípadne sa pri pravidelných cestách do práce autom s niekým striedajte.
  • Uberte zopár stupňov na termostate – keď je chladnejšie neznamená to, že topenie musí ísť na plný výkon. Miesto toho si vezmite sveter a pár teplých ponožiek.
  • Obmedzte používanie sušiča na minimum – je to veľký žrút elektrickej energie. Skúste šaty sušiť na šnúre či vešiaku. Niektoré druhy tkanín vďaka prirodzenému sušeniu vydržia dlhšie.
  • Perte s plným bubnom a umývajte riad v plnej umývačke. Môžete skúsiť aj nižší rozsah teplôt pokiaľ je to možné.
  • Nenechávajte zbytočne svietiť svetlo v izbách kde sa nezdržiavate. Ak chcete len relaxovať, skúste si zapáliť sviečky. Trocha romantiky z času na čas určite poteší.
  • Ak chcete ušetriť na účte za vodu, skúste sa namiesto kúpania sprchovať. Počas umývania zubov zastavujte tečúcu vodu. Ak je to možné, kvetiny polievajte dažďovou vodou, presvedčte sa, že Vám kohútiky v dome nekvapkajú a WC netečie. Riady umývajte a oplachujte naraz v plnom dreze. Nenechávajte vodu zbytočne tiecť.

autor: M. P.line

Diskusia


forum 20.09.2006: admin, Diskusia k článku "Ako ušetriť na pravidelných platbách"
rightend