startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk

Ružová, modrá alebo nerozhodne?

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Dalo by sa povedať, že problém výberu farby detskej výbavičky dnes už vyriešený. Veď technický pokrok umožňuje zistiť pohlavie dieťaťa s takmer 100%-nou istotou. To však nemusí platiť vždy a všade. Napokon, veľa rodičov sa radšej nechá prekvapiť. Ako vtedy vybrať vhodnú farbu oblečenia pre budúceho potomka?
detska ciapockaVždy si môžete hodiť mincou: hlava - čipky a ružičky, znak - malý námorník. Existuje ešte lepší spôsob ako vybrať praktickú a za každých okolností použiteľnú farbu detského oblečenia:

Vyberajte neutrálne farby

Najmenším už tradične pristanú pastelové farby. To ale neznamená, že sa vo výbere musíte obmedziť na svetložltú a hráškovo zelenú. Rovnako to platí aj o farbe kolísky či postieľky. Slonovinový či tmavohnedý povrch sa rovnako dobre hodí pre chlapcov aj dievčatá.

Kombinácia pestrých a menej výrazných farieb je ďalšou možnosťou ako sa po narodení dieťaťa vyhnúť nepríjemnému zaskočeniu. Pestrá červená, modrá, zelená či žltá farba perinky, tiež neublíži žiadnemu novorodencovi.

Vyberajte neutrálne vzory

Môžete sa rozhodnúť aj pre netradičné výzdobu detskej izby tapetou s rozmanitými motívmi od tučniakov, športových motívov až po rôzne posplietané farebné stužky a balóniky.

Ak sa chcete nechať prekvapiť, mali by ste vedieť, že prekvapení bývajú skôr chlapci ako dievčatá. Dievčatá v tričku s futbalovými loptami vedia byť roztomilé, ale chlapca by ste zrejme nechceli "baliť" do perinky z kvetinkami. Medzi neutrálne vzory periniek patria kačičky či medvedíky, dopravné značky alebo prírodné motívy.

autor: M. P.Články na tomto portáli majú charakter všeobecnej informácie. Ich cieľom nie je nahrádzať odborné zdravotné vyšetrenie a starostlivosť. Redakcia nenesie žiadnu zodpovednosť za následky spôsobené diagnostikou alebo liečbou výlučne na ich základe bez predchádzajúcej konzultácie s kvalifikovaným odborníkom.line

Diskusia


forum 11.12.2006: admin, Diskusia k článku "Ružová, modrá alebo nerozhodne?"
rightend