startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk

Rozvíjanie detských záujmov

line

nápady a aktivity
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Ak chcete rozvíjať záujmy svojich ratolestí, treba ich prihlásiť do nejakého kurzu, či záujmového krúžku. Vo väčších mestách je ponuka pestrejšia, no pre základy môže byť postačujúca aj základná umelecká škola, alebo centrum voľného času vo vašom meste.
Hra na husliachNové kurzy sa otvárajú väčšinou v septembri. Ak neviete kam svoje dieťa umiestniť, nechajte si poradiť od známych, ktorých ratolesti už niektoré navštevovali a určite vám radi porozprávajú svoje dojmy. Alebo jednoducho pozorujte, ktorá činnosť dieťa baví.

Základná umelecká škola býva väčšinou rozdelená do odborov podľa zamerania - hudobný, výtvarný, tanečný a literárno - dramatický.

Hudobný odbor

V hudobnom odbore sa deti oboznámia s rytmom, notami, získajú základnú zručnosť v hre na vybraný hudobný nástroj - klavír, husle, violončelo, flautu, klarinet, trúbku, gitaru, bicie. Rátajte však aj s nákladmi na hudobný nástroj. Niektoré z nich, napríklad husle, "rastú" spolu s majiteľom, preto si začiatočnú položku pripočítajte viackrát. Ak ste si nie istí, či dieťa zotrvá pri hudbe, vyskúšajte najskôr zameranie spev.

Tanečný odbor

Tanečný odbor nezaostáva s ponukou a dáva možnosť pohybu tela závislého od hudby. Je len na vás, ktorý uprednostníte: spoločenský tanec klasický, ľudový tanec, moderný tanec aj mažoretky.

Výtvarný odbor

Vytvarny kruzokVýtvarný odbor poskytuje rozvoj kreativity, pozorovacích schopností a vnímania v predmetoch ako kreslenie, maľovanie, grafika, textil, modelovanie, keramika.

Literárno - dramatický odbor

V tomto odbore sa vyučuje dramatická tvorba, dramatická slovesnosť, umelecký prednes a práca v súbore. Výborné riešenie pre deti, ktoré sú spoločenské a radi sa predvádzajú.

Pokiaľ má byť dieťa zdravé, potrebuje dostatok pohybu. V dnešnej dobe vzniká pohybový deficit, keďže žiaci strávia v škole minimálne pol dňa. Východiskom môžu byť rôzne športové krúžky a kluby. Výber je pestrý - od loptových hier, cez vodné športy, atletické, zimné aj letné športy, až po bojové umenia.

Ak sa vám uvedené stále nezdá to pravé, možno vás zaujme niektorý zo zoologických a prírodovedných krúžkov, či astronomický, modelársky, pestovateľský, alebo fotografický krúžok. Každopádne, neoberte svoje dieťa o možnosť rozvíjať sa.

autor: lullaČlánky na tomto portáli majú charakter všeobecnej informácie. Ich cieľom nie je nahrádzať odborné zdravotné vyšetrenie a starostlivosť. Redakcia nenesie žiadnu zodpovednosť za následky spôsobené diagnostikou alebo liečbou výlučne na ich základe bez predchádzajúcej konzultácie s kvalifikovaným odborníkom.

    


line

Diskusia


forum 06.01.2006: admin, Diskusia k článku "Rozvíjanie detských záujmov"
rightend