startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Rodinný dom alebo byt?

line

bývanie
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Tak ako všetko, aj bývanie v rodinnom dome alebo byte má svoje pre a proti. Keď si zvážite, čo vlastne chcete, môžete byť spokojní.
kluce od domuZákladnou podstatou bývania v rodinnom dome je izolovanosť. Výhoda pre ľudí, ktorí doma hľadajú upokojenie a oddych, priestor a pohyb. Toto bývanie môže priniesť pocit samostatnosti a nezávislosti ale aj samoty. Ľudia, ktorí nemajú vzťah k starostlivosti o okolie domu, ani prostriedky, aby sa im niekto o to postaral, mali by si radšej zvoliť pre svoj domov bývanie v bytovom dome.

Bývanie v rodinnom dome prináša väčšiu fyzickú aktivitu, ale aj väčšiu voľnosť. Trávenie voľného času môžete často obmieňať a pritom nemusíte opustiť hranice svojho pozemku. Domáce zvieratá ako pes, či mačka patria tiež k rodinnému domu.
Ľudia, ktorí majú vzťah k pestovaniu zeleniny a ovocia, majú v záhrade všetko poruke. Priestor pre hry ocenia aj deti. Pohyb na čerstvom vzduchu bude prospešný zo zdravotného hľadiska.

Pokiaľ máte kladný vzťah k spoločnosti, je pre Vás ideálne bývanie v bytovom dome. Výhodné je, že v domácnosti sú všetky potreby blízko a nemusíte prekonávať schodisko. Taktiež je bližšie k službám a obchodom, prípadne do centra mesta. Pohodlnejší ľudia ocenia aj to, že nemusia pred bránu každý týždeň pripraviť kanvu so smetím.

Hlavné je, aby ste si premysleli, aký typ človeka ste, čo vám vyhovuje a čo nie ste ochotní tolerovať. Potom je už rozhodovanie jednoduché.

autor: -lulla-line

Diskusia


forum 03.10.2006: snipi, Rodinný dom vs. byt?
forum 03.10.2006: admin, Diskusia k článku "Rodinný dom alebo byt?"