startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Rodinná dovolenka

line

vzťahy
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Rodinná dovolenka bezpodmienečne patrí do časového rytmu roka a spája rodinné putá na dlhý čas. Musí sa stať zážitkom, o ktorom každému radi rozprávame a na ktorý sa celý čas tešíme.
rodinna dovolenkaPrázdniny sú časom, keď si človek vychutnáva zaslúžený odpočinok. Celkové uvoľnenie od bežných povinností je odmenou najmä pre deti. A to je priestor i pre plánovanú spoločnú dovolenku. Niekedy je ťažké zosúladiť predstavy detí a rodičov. Dovolenku si predstavuje každý po svojom.

Ako vyzerajú detské sny

Deti túžia šantiť vo vode, túlať sa po lese, opekať pri táboráku, zbierať čučoriedky, spať v stane.... Detské predstavy sa však málokedy stotožňujú so želaniami rodičov. Rodičia snívajú o pokojnom penzióne, kde bude o nich postarané, kde sa poriadne vyspia, užijú si slniečka a potom si sadnú k prestretému stolu. A tak sa záujmy detí a rodičov častokrát rozchádzajú. Je nutný kompromis?

Pár dni sami

Rodičia by si mali dopriať pár dní bez detí. Určite by si prišli na svoje. S neposednými deťmi je dovolenka príliš drahá, spája sa s množstvom problémov a tak by nikto nebol úplne spokojný. Najlepším riešením je dopriať si pár dní oddychu vo dvojici. Možno padne vhod predĺžený víkend, možno voľno ako odmena.

Dovolenka plánovaná spoločne

Rodinná dovolenka by sa mala plánovať spoločne. Určite by mala byť podľa detských predstáv. Deti milujú miesta, kde je málo ľudí a veľa voľnosti. Majú radi život v prírode. Ak sú deti vo svojom živle, aj rodičia si nájdu čas poleňošiť na slniečku a oddýchnuť od stresu bežných dní. Dovolenka má sily zregenerovať, dodať chuti a optimizmu do ďalšieho obdobia a samozrejme priniesť kopec krásnych zážitkov. Dovolenku nemusíme plánovať sami. Môžeme ju napr. naplánovať s rodinou, ktorá ma deti podobného veku. Verte, viac deti - viac zábavy!

Ako s dovolenkou?

Situácia každej rodiny je iná. Je závislá od počtu členov , ich záujmov a v konečnom dôsledku i od financií. Základom každej dovolenky je láskyplná atmosféra. Nie je podstatné kde a ako dlho strávite dovolenku. Podstatné je byť spolu. Veď rodina sa utužuje po celý rok.

autor: Bibiána Želiskováline

Diskusia


forum 31.07.2013: admin, Diskusia k článku "Rodinná dovolenka"
rightend