startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Rodinná banka CEPTRA komunikuje pod novou značkou Cord Blood Center

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Slovenská rodinná banka pupočníkovej krvi CEPTRA s.r.o., ktorá poskytuje uchovanie pupočníkovej krvi pre vlastnú potrebu dieťaťa a jeho súrodencov mení značku. Novou značkou je Cord Blood Center, čo v preklade znamená Centrum pupočníkovej krvi.
-- PR článok --
logo-cord-blood-centerCord Blood Center je značka, pod ktorou sú od 1.7. 2012 zastrešené všetky činnosti rodinnej banky, ktoré doteraz na Slovensku vykonávala spoločnosť CEPTRA (a v Bratislave čiastočne aj Slovenský register placentárnych krvotvorných buniek pod svojou značkou Eurocord-Slovakia).

Zmena značky je prirodzeným krokom, keďže CEPTRA je súčasťou nadnárodnej skupiny Cord Blood Center Group, ktorá predstavuje druhú najväčšiu rodinnú banku v Európe. Cord Blood Center pôsobí okrem Slovenska v ďalších 5 krajinách v Európe, v Česku, Maďarsku, Rakúsku, Rumunsku a Taliansku.

Prevzatím značky Cord Blood Center aj pre slovenskú pobočku sa zavŕšil proces integrácie medzinárodnej skupiny rodinných bánk Cord Blood Center Group. Pupočníkovú krv v nej má uskladnenú viac než 100 000 detí z celej Európy.

Viac buniek, viac života: Víziou rodinnej banky Cord Blood Center je umožniť čo najširšie využitie pupočníkovej krvi na liečbu pacientov v súlade s celosvetovými trendmi medicínskej praxe. Ponúka spôsob odberu a spracovania, ktorý umožňuje získať a uchovať najvyšší možný počet a spektrum kmeňových buniek z odobratej pupočníkovej krvi. Vďaka tomu sa zvyšuje šanca na úspešnú liečbu v prípade ich použitia.
rightend