startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Radosť pre rodinu

line

v brušku
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Test ukázal dva prúžky. Čo s tým? Zavládne vlna radosti alebo melanchólie? Tehotenstvo je ťažko utajiť. A preto čím skôr povieme, tým lepšie. Najmä tým, ktorých sa to bezprostredne týka.

Ruky na brusku_03Prvý je na rade otecko

Nie každé tehotenstvo je plánované. To však nič nemení na fakte, že je dostatočným dôvodom na radosť. Prvý je na rade otecko. Spôsobov ako mu to oznámiť, je neskutočne veľa. Svojej fantázii nechajte voľný priebeh.
„Miláčik, dostalo sa ti tej najväčšej cti. Budeš oteckom. Láska, už nie ja, ale my. Odteraz sme dve bytosti v jednom tele. Zlatko, pamätáš sa ako som ti povedala, že by som ti dala modré z neba? Náš anjelik je už na ceste. Môj drahý, nepamätám si krajší deň ako ten, keď som ti povedala ľúbim ťa. A dnes ti hovorím - budeš otecko.

Len Boh vie ako veľmi ťa milujem. A teraz, ako najkrajší plod našej lásky, dávam ti kúsok seba v podobe toho najkrajšieho stvorenia na svete. Zakaždým, keď sa zahľadíš do jeho očí, vedz, že ťa veľmi ľúbim. Tvoja láska je i moja láska. A naša "Láska", to je toto malé stvorenie, ktoré k nám prichádza. Príjmi ho s láskou a radosťou, ako si prijal mňa...

Odo dňa keď som ťa prvýkrát zbadala, netúžila som po ničom ako po chvíli, keď ti poviem - budeme mať bábätko. Teraz nadišiel okamih, keď ti hovorím - sme dvaja. Tak ako je rok rokom, týždeň týždňom a deň dňom, tak je moja láska láskou, ktorá bude mať pokračovanie v našom dieťatku. Si to najkrajšie, čo ma v živote stretlo.

Pozri toto je naše dieťatko – kúsok našej lásky. (ak ukazujeme fotku z ultrazvuku). Nech celý svet rozpráva o tom, ako veľmi sa ľúbime. Nech rozpovie vesmír príbeh, ktorý je zapísaný v našich srdciach. Lebo odteraz to nebudú príbehy nás dvoch, ale troch - v našom spoločnom šťastí. Miláčik, dávam ti to najcennejšie, čo mám. Odteraz však nie v jednom srdci, ale v dvoch. Som najšťastnejšia žena na svete. Budem mať dieťatko s mužom, ktorého nadovšetko milujem.
Ako prejav hlbokej radosti môžete priložiť malý darček (dupačky, papučky, čokoľvek, čo pripomína bábätko), alebo nachystať prekvapenie, ktoré by emócie pritvrdili. A keď vypadne slza, nech je to slza radosti.

Kto príde na rad ďalší?

Ak ste si radosť vo dvojici dostatočne vychutnali, môže prísť na rad ten, s ktorým sa chceme o spoločnú radosť podeliť. Zväčša je to mama, alebo najlepšia priateľka. Ak ide v oboch prípadoch o jednu osobu, je to jeden z najkrajších darov, ktorý ste dostali.

Ako to povedať?

Zvyčajne sa takéto dôležité „správy“ oznamujú pri nejakej väčšej spoločnej udalosti, alebo pri obede, ktorý sa razom stane slávnostný. Výber slov, ktorým túto udalosť oznámite, je veľmi dôležitý. Neoznamujete predsa každý deň, že čakáte bábätko.

Radosť pre rodinu

Vaša radosť by sa mala stať spoločnou radosťou. Ak sú v rodine deti, tie sa budú tešiť najviac. Ak by nebolo všetko také ideálne ako ste si predstavovali, nevadí. Veď radosť z toho, že čakáte bábätko, vám nikto nevezme.

Blesková pošta

Novinky typu "som tehotná" sa šíria rýchlosťou svetla. Niekedy sa túto novinku známi dozvedia skôr, ako by ste čakali. Ak chcete „prekvapenie“ udržať dlhší čas v tajnosti, je dobré nepísať piatim priateľkám naraz. Reklamu bábätku by stihli urobiť ešte skôr, než by ste ich o to požiadali. Za povšimnutie stojí rozposlanie mailov (starostlivo vybraným adresátom) so správou “Budem mamička“.

Ak sú deti veľké

Ak prichádza bábätko do rodiny, kde sú už nejakí súrodenci, u starších detí môže vzniknúť problém. Niekedy to chce čas, inokedy malé vysvetlenie. Je však škoda, ak radosť pokazí neprimeraná reakcia. Menšie deti nemajú problém prijať novinku, ktorá im vyčarí úsmev na tvári: „Budeme mať bábätko?“

A dobrodružstvo deviatich mesiacov sa môže začať...

autor: Bibiána Želiskováline

Diskusia


forum 25.06.2008: admin, Diskusia k článku "Radosť pre rodinu"
rightend