startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Psychická podpora počas tehotenstva

line

vzťahy
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Tehotenstvo nie je len záťažou pre chrbát ale aj pre dušu. Stres, obavy a návštevy pôrodníckej ambulancie, to všetko si vyberá svoju daň na psychike budúcej mamičky. A to je príležitosť pre najbližšiu rodinu, partnera a priateľov, aby ju podporili vo chvíli, keď sa cíti slabá a zraniteľná.
Ruky na bruskuAk je vám smutno, vyjdite si niekam s priateľmi. Ženy, ktoré už boli tehotné, často dokážu v tejto situácii najlepšie pomôcť. Ak nemáte nikoho podobného vo svojom okolí, skúste vyhľadať pomoc v pôrodníckom centre vo svojom okolí.

Ak máte z niečoho obavy, urobte si každý deň chvíľu na rozhovor so svojím partnerom. Môže sa jednať o zmenu vzájomného vzťahu alebo zmenených finančných nárokov po príchode nového člena rodiny. Najdôležitejšie je udržať pravidelnú vzájomnú komunikáciu.

Ak ťažko prijímate citovú podporu od iných, naučte sa rozpoznávať svoje pocity a nálady. Naučte sa primeraným spôsobom predchádzať krízovým situáciám. Obyčajne je to tak, že ženy, ktoré nie sú zo svojho tehotenstva príliš šťastné, dostavajú aj od svojho okolia menej podpory. Ak máte zo svojho tehotenstva negatívne pocity, buďte k sebe otvorená a ak je to potrebné, vyhľadajte odbornú pomoc.

autor: M. P.Články na tomto portáli majú charakter všeobecnej informácie. Ich cieľom nie je nahrádzať odborné zdravotné vyšetrenie a starostlivosť. Redakcia nenesie žiadnu zodpovednosť za následky spôsobené diagnostikou alebo liečbou výlučne na ich základe bez predchádzajúcej konzultácie s kvalifikovaným odborníkom.line

Diskusia


forum 22.02.2007: admin, Diskusia k článku "Psychická podpora počas tehotenstva"
rightend