startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Prvá spoločná vychádzka

line

zdravie
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Vonku začína svietiť slniečko a vy máte veľkú chuť vyjsť konečne na čerstvý vzduch medzi ľudí aj so svojím dieťaťom, ale v rodine sa ako vždy nájde zlý prorok, ktorý tvrdí, že novorodenec by sa nemal ukazovať na verejnosti aspoň niekoľko týždňov alebo dokonca mesiacov po narodení. O tom, či majú tieto varovné hlasy opodstatnenie, sa dozviete viac práve v dnešnom článku.
mama pri kociku_tsp122551487Pravda je taká, že pokiaľ sa dieťa narodí zdravé, neexistuje žiadny dôvod na takúto dlhodobú izoláciu od vonkajšieho sveta. Krátka prechádzka v príjemnom počasí môže matke aj dieťaťu jedine prospieť. Veľa matiek by určite potvrdilo, že prvé hrejivé lúče slnka a čerstvý vzduch veľakrát priniesli ich deťom lepší spánok, ako v dni, keď boli zavretí v zle vetranej miestnosti. Aj v niektorých nemocniciach nechávajú mamičky po pôrode vyjsť von aspoň na chvíľu. Rovnako si nerobte výčitky svedomia, ak dieťa náhodou trochu prechladne. Dieťa nemôže žiť vo vákuu a väčšina zdravých detí tak či tak do prvého roka prechladne 6 - 8 krát.

Ako vystrojiť dieťa na prechádzku

  • Držte zvedavcov na uzde. Prikryte kočík priehľadným a vzdušným pršiplášťom alebo dekou.
  • Neobliekajte dieťa príliš nahrubo. Postačí mu o jednu vrstvu viac ako nosíte sami.
  • Nevystavujte kočík priamemu slnečnému svetlu, jemná detská pokožka by sa mohla ľahko spáliť. Dieťa by za každých okolností malo mať nejakú prikrývku hlavy. Ak je to potrebné, použite opaľovací krém vhodný pre deti.

autor: M. P.Články na tomto portáli majú charakter všeobecnej informácie. Ich cieľom nie je nahrádzať odborné zdravotné vyšetrenie a starostlivosť. Redakcia nenesie žiadnu zodpovednosť za následky spôsobené diagnostikou alebo liečbou výlučne na ich základe bez predchádzajúcej konzultácie s kvalifikovaným odborníkom.line

Diskusia


forum 09.03.2007: admin, Diskusia k článku "Prvá spoločná vychádzka"
rightend