startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Profesionálne opatrovateľky na zmluvu

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Každý rodič určite zažil situáciu, keď nemal svoje dieťa s kým nechať, kto by ho postrážil, či už keď ochorie a Vy musíte ísť do práce, alebo potrebujete voľný čas pre seba. Nie každý z nás má to šťastie, že má k dispozícii niekoho z rodiny, kto mu s týmto problémom pomôže...
-- PR článok --
Spoločnosť Impuls Idea Family, s.r.o. vznikla ako profesionálna agentúra, za účelom sprostredkovania opatrovateliek detí do rodín v rámci celého Slovenska. Agentúra poskytuje komplexný rozsah služieb v oblasti sprostredkovania opatrovateliek pre Vašich malých superhrdinov a superhrdinky :), pričom zabezpečujeme krátkodobé ako aj dlhodobé opatrovanie detí v domácom prostredí, rozvoz detí do škôl a škôlok, poprípade na iné podujatia a postrážime Vám deti aj v detských kútikoch, toto všetko podľa dohody a predstáv rodičov. Medzi základné predstavy rodičov patria bezpečie, spoľahlivosť, flexibilnosť, kreativita ale hlavne šťastie dieťatka.

detskeopatrovatelky.sk 

Tu nastáva otázka, aké kritériá zvoliť a ako nájsť niekoho spoľahlivého k deťom, aby čas, ktorý s nimi rodič nebude, si rodičia boli istí, že je o ne dobre postarané a že čas s opatrovateľkou je plnohodnotne strávený podľa ich predstáv.
Pre naše opatrovateľky je samozrejmosťou, že:
  • rešpektujú všetky pokyny a pomery v rodine dieťaťa, taktiež aj jeho časový harmonogram
  • absolvovali osobný pohovor so zástupcom agentúry
  • uzavreli s agentúrou prísnu zmluvu, ktorá okrem iného zabezpečuje veľmi dôležité body – nástup na opatrovanie včas, zákaz podávania akýchkoľvek liekov dieťatku bez písomného súhlasu rodiča, zabezpečenie bezpečnosti a neustály dohľad nad dieťatkom, mlčanlivosť atď...,
  • študujú, alebo majú ukončené vysokoškolské pedagogické vzdelanie
  • pracujú s deťmi na školách, v škôlkách, centrách voľného času, poprípade majú aj svoje vlastné deti
  • ich zdravotný stav je preverený lekárom
  • ich bezúhonnosť je preverená výpisom z RT
  • sú lojálne, flexibilné, spoľahlivé a kreatívne
  • majú skúsenosti s opatrovaním detí v rodinách, poprípade referencie
Zmluva s agentúrou zabezpečuje pre rodiča istotu, že svoje dieťatko nezverí nepreverenej cudzej osobe a že o dieťa bude profesionálne postarané. Okrem iného obsahuje aj vstupný formulár, ktorý rodič vypĺňa, aby mala agentúra aj opatrovateľka čo najviac informácií o dieťati a o požiadavkách na čas strávený s dieťatkom.

Ak si rodič už opatrovateľku u nás vybral, väčšinou prebehne zoznámenie medzi dieťatkom a opatrovateľkou v detskom kútiku alebo domácom prostredí, kde si rodič môže opatrovateľku „vyskúšať“ a vidieť ako na novú osobu reaguje jeho dieťa. V prípade, že opatrovateľka nesplní predstavy rodiča, môže si rodič vybrať novú opatrovateľku. Spoločnosť samozrejme berie do úvahy kritériá a požiadavky rodičov.

Za účelom skvalitnenia našich služieb sa sprostredkovaniu opatrovateľky venuje profesionálna sprostredkovateľka, ktorá každé dieťatko a každého rodiča, resp. každú požiadavku spracováva a posudzuje individuálne, aby sa pre dieťatko našla čo najlepšia opatrovateľka. Spokojnosť rodičov a detí sú pre nás prioritou.

Všetky opatrovateľky uverejnené v našej databáze si môžu rodičia pozrieť na stránke www.detskeopatrovatelky.sk, pokiaľ si želajú detailnejšie informácie o opatrovateľke, poprípade si nevedia vybrať, radi im poradíme a pomôžeme vybrať pre konkrétne dieťatko.

V prípade záujmu o informácie o rozsahu a požiadavkách na danú službu, môže rodič využiť formulár na stránke www.detskeopatrovatelky.sk, ktorý slúži na bezplatnú konzultáciu. Rodičov kontaktujeme čo najskôr od vyplnenia formulára a každú požiadavku riešime individuálne podľa predstáv rodiča.

Veľa krásnych chvíľ, strávených s Vašimi deťmi Vám želajú Vaše detské opatrovateľky.
rightend