startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk

Priestor pre seba

line

vzťahy
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Dennodenne sme rozbehaní na všetky strany. Práca, zamestnanie, rodina, priatelia - to všetko má svoje miesto. Čas je potrebné zadeliť si tak, aby sme všetko stihli. Doprajeme si však „čas sami pre seba“?
cistenie pleti_01Ak chceme fungovať vo všetkých sférach svojho života, potrebujeme byť „fit“. A to nielen na tele, ale i na duchu. Rovnováhu dosiahneme pozitívnym prístupom k životu. A preto je potrebné vo všetkom hľadať pozitíva. Ako na to?

Začnime od seba

Na to, aby sme mali dostatok síl, potrebujeme čas sami pre seba. Denné stíšenie v kútiku svojho bytu, alebo pobyt v prírode zaručí, že budeme načúvať tomu, čo hovorí naše vnútro.

Tip: posaďme sa a uvoľnime svoju myseľ i telo. Vnímajme „tok času“ a pohrúžení do seba uvedomujme si svoje ruky, nohy, srdce, myseľ. Som Tu. Takto stíšený zostaňme nejakú chvíľku a ďakujme "Životu" za všetko čo nám dal.

Zaujmime postoj

Zväčša tvrdíme, že život si nevyberáme. Narodíme sa do rodiny, medzi súrodencov. Sme si však vedomí toho, že svoj život vytvárame myšlienkami? Ako myslíme, tak žijeme. Ak myslíme pozitívne, priťahujeme k sebe ľudí podobného zmýšľania. Stretávame sa však i s ľuďmi či situáciami, ktoré nám ublížujú. Pokúsme sa na ne hľadieť ako na skúsenosť, ktorá nám je potrebná. Zaujmime postoj a vyvarujme sa chýb, ktoré sme doposiaľ robili.

Tip: Neutekám. Prijímam každú situáciu a rozhodujem sa sám.

Buďme sami sebou

Sme originálom samým o sebe. Mnohokrát nám tom vraveli. Uverili sme vo svoje schopnosti, danosti, v jedinečnosť samú o sebe? Niekedy chceme deti presvedčiť, že sú zlé len preto, že nerobia to, čo im prikazujeme. A nerobíme to isté i my sami so sebou? Mnohokrát výčitkami svedomia presviedčame samých seba, že sme zlí. Kto však zadefinoval pojem „ zlý“? Spoločnosť, autorita, ustanovizeň? My sami sme normou i pravidlom. Aký postoj zaujmeme k sebe, taký postoj zaujmú k nám. Ak budeme pochybovať, vytvoríme priestor, aby o nás pochybovali. Ak budeme veriť, uveria i tí, ktorí pochybovali.

Tip: Som. Vo svojej jedinečnosti prijímam seba ako obraz najvyššieho dobra.

bolest hlavy_tsp78629800Doprajme si všetko, čo potrebujeme

Ako vyzerá strom naších prianí? Je bohatý, rozvetvený alebo je len malým prútikom, ktorý sa bojí rásť? Nebojme sa chcieť. Túžby a priania vychádzajú z nášho vnútra a potrebujú priestor. Vo svojej nekonečnej prirodzenosti nachádzame pokoj, lásku a istotu. Otvorme sa.

Tip: Zaslúžim si lásku, šťastie, bohatstvo. Nezávidím, neosočujem. Doprajem sebe i ostatným.

A sme na začiatku

Ak začneme od seba, zaujmeme postoj, budeme sami sebou a doprajeme si všetko, čo potrebujeme - budeme šťastní. Budeme vedieť nielen dávať ale i brať, nielen brať ale i dávať. Vytvoríme tak rovnováhu, ktorá sa začína srdcom. Ale to už je krok k tomu, aby sme začali. Veľa šťastia.

autor: Bibiána Želiskováline

Diskusia


forum 19.08.2009: admin, Diskusia k článku "Priestor pre seba"
rightend