startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Najčastejšie príčiny rannej nevoľnosti v tehotenstve

line

tehotenstvo a pôrod
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

V tehotenstve existuje 80 %-ná pravdepodobnosť, že Vaše rána budú poznačené nevoľnosťou. Táto nevoľnosť sa nemusí objavovať len ráno ale aj v ktorejkoľvek časti dňa. Čo teda robiť, keď sa ako matka každé ráno vyberáte do práce so žalúdkom „na vode“?
tehotenstvoFyzické príčiny tehotenskej nevoľnosti nepoznáme ale s istotou môžeme povedať, že úzko súvisia s hormonálnymi zmenami v organizme po počatí. Jedna z teórií spomína ľudský hormón choriový gonadotropín ako primárnu príčinu tehotenskej nevoľnosti. Ďalšou môže byť zvýšená citlivosť na určitý druh vôní a pachov, ktoré pred tehotenstvom boli bez komplikácií, zrazu vyvolávajú podráždenie žalúdka. To všetko može mať na svedomí zvýšená hladina ženských hormónov estrogénov.

Žalúdočno-črevný trakt ženy môže neobvykle reagovať na hormonálne zmeny, ktoré so sebou tehotenstvo prináša a nájdu sa aj takí, čo tvrdia, že tehotenská nevoľnosť je práve znakom zdravého tehotenstva a znižuje pravdepodobnosť neskorších komplikácií.

Rannou nevoľnosťou trpia v určitom období tehotenstva dve tretiny žien. Nevoľnosť je bežná ako pri prvom pôrode tak aj pri niekoľkonásobnom tehotenstve a jednoduchý recept na jej odstránenie žiaľ ešte neexistuje. Pokiaľ Vám tehotenská nevoľnosť znemožnuje bežné stravovanie, treba neodkladne vyhľadať odbornú lekársku pomoc. Hrozí totiž dehydratácia organizmu, ktoré predstavuje aj vážnu hrozbu pre dieťa.

Pri prudších a opakovaných záchvatoch je dobré obrátiť sa na odborníka a porozmýšľať o zmene prenatálnych vitamínov alebo ich doplnenie o vitamín B6, ktorý sa vo všeobecnosti osvedčil ako účinný spomaľovač tehotenskej nevoľnosti.

autor: M. P.Články na tomto portáli majú charakter všeobecnej informácie. Ich cieľom nie je nahrádzať odborné zdravotné vyšetrenie a starostlivosť. Redakcia nenesie žiadnu zodpovednosť za následky spôsobené diagnostikou alebo liečbou výlučne na ich základe bez predchádzajúcej konzultácie s kvalifikovaným odborníkom.line

Diskusia


forum 29.09.2006: admin, Diskusia k článku "Najčastejšie príčiny rannej nevoľnosti v tehotenstve"
rightend