startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk

Ako predchádzať náhlym prebudeniam

line

batoľatá
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Aj keď novorodenci dokážu spať často aj niekoľko hodín v kuse, nezriedka sa stane, že ich niečo nepríjemne prebudí a v prípade, že sú dostatočne vyspelé, zistia, že ich okolie sa od momentu, kedy zaspali, zmenilo. Kde svietilo pred chvíľou hoci len tlmené svetlo, je teraz tma ako v rohu a plač je na svete.
Dieta leziExistuje postup ako takto nepríjemne zobudené dieťa znova uspať:
  • Uložte dieťa k spánku keď je ospalé ale stále dosť bdelé. Aj keby to malo znamenať, že mu predčasne vezmete dojčenskú fľašu alebo ukončíte dojčenie.
  • Posaďte sa vedľa postieľky a ak dieťa plače, učičíkajte ho príjemným hlasom. Keď sa dieťa upokojí, môžete odísť, ale pre každý prípad dieťa každých 10 - 15 minút kontrolujte, či naozaj spí. Dieťa vezmite do náručia len vtedy, ak je veľmi uplakané.
  • Ak sa dieťa zobudí uprostred noci môžete celú procedúru zopakovať.
Ak vydržíte s pravidelným uspávaním dieťaťa aspoň týždeň či 10 dní odmenou vám bude kvalitný spánok nie len pre vaše dieťa ale aj pre vás.

autor: M. P.Články na tomto portáli majú charakter všeobecnej informácie. Ich cieľom nie je nahrádzať odborné zdravotné vyšetrenie a starostlivosť. Redakcia nenesie žiadnu zodpovednosť za následky spôsobené diagnostikou alebo liečbou výlučne na ich základe bez predchádzajúcej konzultácie s kvalifikovaným odborníkom.line

Diskusia


forum 15.11.2006: admin, Diskusia k článku "Ako predchádzať náhlym prebudeniam"