startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Precíťme samých seba

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Uponáhľaná doba prináša množstvo deštrukčných programov, ktoré naše vnútro rozvracajú, oberajú o pokoj. Zastaviť sa uprostred rušných dní začína byť nutnosťou. Tá vedie k precíteniu samého seba prostredníctvom lásky a vnútornej pohody.

pocuvanie hudbyPraktické cvičenie

Zvoľme si vhodný okamih, v ktorom sa naladíme na svoje vnútro a precítime samých seba. Ponúknime svojej duši, telu i srdcu to najkrajšie, čo v nás je. Ponúknime si napr. malý kúpeľ, pri ktorom je telo i duša krásne uvoľnená, strávme chvíľku pri pokojnej hudbe, alebo len tak relaxujme pri sviečkach. Stíšme sa natoľko, koľko je potrebné. Naše telo i myseľ nám samo napovie kedy a v akej miere je nutné oddychovať, stíšiť svoje myšlienky i pocity.

V procese vnútorného stíšenia nám pomôže fantázia, či tajomstvo obrazov vedomej vizualizácie. Predstavme si seba v súlade so svojím vnútrom. Prebuďme lásku - k svojmu telu, k svojim citom, k svojej duši. Stelesnime energiu, ktorá existuje sama osebe. Nepotrebuje schválenie ostatných k tomu, aby sa rozvinula. V takomto vnútornom rozpoložení komunikujme sami so sebou. Odpovedzme si na pár otázok - úprimne a bez strachu. Čo trápi moju dušu? Čo prináša nepokoj? Čo bráni tomu, aby som bol šťastný? Až prídu odpovede, odstráňme všetko negatívne zo svojej mysle. Zbavme sa strachu, nepokoja, disharmónie. Negatívne predstavy, predsudky (či o nás samých alebo ostatných) hoďme za hlavu. Činia nás totiž nešťastnými a rozvracajú naše vnútro. Dovoľme si byť šťastnými, pozoruhodnými, nádhernými bytosťami vlastného i okolitého sveta.

Po takejto vnútornej očiste, zbavení všetkého negatívneho, zaodejme svoje telo do lásky. Precíťme svoje ruky, nohy, tvár, uši, kostrč, panvu... V každom kúsku nášho tela pulzuje životodárna sila. To všetko je súčasť našej krásnej, nekonečne múdrej osoby. Objímme svoje telo a pošlime mu lásku. Postupne si uvedomujme i svoje srdiečko a doprajme mu len to najkrajšie - pokoj, lásku, ochranu. Sme v dokonalom bezpečí. Nie je nič, čo by nám mohlo ublížiť, otupiť našu odolnosť. V takomto vnútornom pokoji skúsme si pár minút posedieť, poležať, alebo dopriať si polohu, akú naše telo potrebuje. Takto stíšení a odhodlaní môžeme smelo vstúpiť do nadchádzajúcich dní, ktoré okrem pohody a blížiacich sa sviatkov prinášajú i kopu starostí a stresu. Ale stres je len prostriedok k tomu, aby sme sa vnútorne stíšili a precítili samých seba.

autor: Bibiána Želiskováline

Diskusia


forum 10.12.2009: admin, Diskusia k článku "Precíťme samých seba"
rightend