startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Bývanie pre rodinku: V mestskom štýle alebo v domčeku so záhradou?

line

bývanie
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Ak plánujete rodinu, určite si kladiete nasledujúce otázky - Túžite po súkromí, priestrannom príbytku s kúskom prírody a zelene? Alebo si radšej doprajete pohodlný život bez námahy, aby ste mohli všetok svoj čas venovať ratolestiam? Poradíme vám, na čo sa pri hľadaní ideálneho príbytku zamerať a ako v záplave možností a ponúk nájsť ten správny smer.
-- PR článok --

Ideálna lokalita

PR-areality_01Jedným z najdôležitejších kritérií pre voľbu bydliska je lokalita. Keďže pravdepodobne nechcete tráviť väčšinu voľného času na cestách, je potrebné sa na ňu zamerať hneď od začiatku. V prípade, že chcete bývať vo väčšom meste, bude pre vás dôležitá dostupnosť verejnej dopravy. Možno si myslíte, že autom sa dostanete veľmi rýchlo všade, kam potrebujete. No budete mať možnosť jazdiť autom do práce, na nákupy, do školy, do škôlky na záujmové krúžky, k lekárovi? Dostupnosť MHD je stále veľkou výhodou, ktorú skôr či neskôr oceníte.

Na západnom Slovensku vás príjemne prekvapia napr. ceny realít v Trnave, finančne dostupné bývanie nájdete aj v ďalších mestách Slovenska – príjemný domov za rozumnú sumu vám ponúknu prešovské, ružomberské ale aj niektoré popradské reality.

Nadýchnite sa zhlboka

PR-areality_02Život na dedine je v mnohých smeroch obohacujúci. Všetko sa tu dohráva v pomalšom tempe, ničím nerušené prostredie vás priam motivuje, aby ste sa vybrali na dlhú prechádzku a odpočívali v lone prírody. No zároveň musíte rátať aj s dotieravými pohľadmi susedov. Ak budete chcieť zájsť do banky, do divadla alebo kina - bez auta budete mať život poriadne ťažký. No pokiaľ je pre vás dôležitejšia predstava života v prírode, na čerstvom vzduchu a vychutnávanie si nocí pod hviezdnym nebom, dajte rodinnému domu zelenú. Veľké plus predstavuje aj nižší výskyt kriminality a dopravného ruchu. To už je celkom dobré východisko pre výchovu detí a ich zdravý vývoj...

Pohodlný život v mestskom byte

PR-areality_03Pokiaľ dokážete akceptovať stres, večne zapchaté cesty do práce aj z práce, preplnené parkoviská a naopak hľadáte široké možnosti kultúrneho a športového vyžitia – bude pre vás ideálne bývanie v meste. Za čerstvým vzduchom a lesnou prechádzkou síce budete musieť vycestovať, pri hľadaní školy či záujmového krúžku si však budete môcť vyberať. Ďalšími výhodami sú dostupnosť zdravotnej starostlivosti a úradov, obrovské množstvo obchodov s nižšími cenami i reštaurácie, kaviarne a služby všade po ruke.

Všetky svoje požiadavky na nové bývanie si starostlivo spíšte a uvidíte, kam vás srdce ťahá. Vhodné domy či byty na predaj nájdete takmer všade. Záleží len na vás, či sa rovno chcete nasťahovať a bývať, alebo ste ochotní venovať úsilie aj rozsiahlejšej rekonštrukcii. Kreativite sa totiž medze nekladú - život je príjemnejší, keď má všetko svoje miesto a obyvatelia dostatok priestoru, aby sa mohli nerušene venovať obľúbeným činnostiam. Ak budete postupovať systematicky a preskúmate všetky možnosti, máte veľkú šancu nájsť to pravé útočisko na mieru svojim predstavám.
rightend