startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk

Ako je to s pohlavným životom počas tehotenstva

line

tehotenstvo a pôrod
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Sexuálny cit a život zdravého dospelého človeka dosahuje vrchol v období pohlavnej zrelosti. Potom sa udržiava na rovnakej úrovni. Starnutím pomaly klesá.
buduci rodicia_02_tsp101545692Tehotenstvo však u mladých manželov prichádza práve v období najintenzívnejšieho erotického života. Je prirodzené, že v prvých mesiacoch ťarchavosti niet dôvodu ho zakázať.

Väčšina tehotných žien nepociťuje voči sexuálnemu životu v prvej polovici tehotenstva odpor. V druhej polovici ťarchavosti je situácia už iná. Zväčšené brucho a značné prekrvenie pohlavných ústrojov čiastočne zmenia anatomické podmienky a dostavia sa určité prekážky. Preto sa niekedy musí voliť aj iná, vhodnejšia a šetrnejšia poloha.

Pohlavný styk v ťarchavosti sa zakazuje, ak hrozí potrat, ak žena krváca, má zápal, alebo vtedy, ak predchádzajúca tehotnosť skončila predčasne. Treba totiž vedieť, že pri pohlavnom styku sa pohlavné orgány prekrvia a pri zvýšenej dráždivosti môžu vyvolať predčasné sťahy maternice a potrat. Na konci ťarchavosti, v posledných 6 - 8 týždňoch, sa pohlavný styk vonkoncom neodporúča, pretože sa do rodidiel ženy môže zaniesť infekcia, spôsobiť krvácanie alebo iné poranenie rodidiel.

spracovala: Bibiána Želiskováline

Diskusia


forum 19.11.2008: admin, Diskusia k článku "Ako je to s pohlavným životom počas tehotenstva"
rightend