startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Podávanie liekov

line

zdravie
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Ako keby nestačilo, že vaše dieťa ochorie, ako rodič ešte musíte nájsť spôsob ako svojmu stále vzpurnému dieťaťu podať liek tak, aby ho naozaj prehĺtlo. V dnešnom článku vám pre túto príležitosť ponúkame niekoľko tipov na podávanie tekutej medicíny od mamičiek pre mamičky.
Ak je liekom sirup, odmerajte si predpísanú dávku a skúste ju dieťaťu podať po kvapkách alebo vstreknutím do lícnej jamky. Druhý spôsob môže byť najmä deťom, ktoré často plačú dosť nepríjemný a pravdepodobne takto podaný liek vypľujú alebo mu môže zabehnúť. Ak sa vášmu dieťaťu protiví kvapkadlo, môžete ho nahradiť čistím cumlíkom z fľaše.

Ak sa dieťaťu liek nepozdáva, skúste ho trochu zamaskovať v malom množstve kojeneckej výživy alebo materinského mlieka. Po úspešnom podaní lieku je dobré dieťaťu hneď ponúknuť cumlík, čím ho nenápadne prinútite ťahať a prehĺtať.

Ak dieťa do 10 - 15 minút vypľuje väčšiu časť lieku, skúste mu o čosi neskôr podať ešte raz celú dávku. Ak dieťa liek udrží počas 20 minút po podaní, nemusíte jeho podanie opakovať. Deťom, ktoré majú problémy s prehĺtaním liekov, môžete skúsiť podať lieky vo forme čípkov.


Články na tomto portáli majú charakter všeobecnej informácie. Ich cieľom nie je nahrádzať odborné zdravotné vyšetrenie a starostlivosť. Redakcia nenesie žiadnu zodpovednosť za následky spôsobené diagnostikou alebo liečbou výlučne na ich základe bez predchádzajúcej konzultácie s kvalifikovaným odborníkom.line

Diskusia


forum 27.04.2012: 3xmama, re: Diskusia k článku
forum 14.03.2007: admin, Diskusia k článku "Podávanie liekov"
rightend