startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Píšeme list Ježiškovi

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Už ste písali list Ježiškovi? Ak ešte nie, je najvyšší čas. Nuž teda rýchlo do toho. Vezmite pero, papier a píšte. Veď Ježiško potrebuje čas. A ak by náhodou nestíhal, otecko s mamičkou mu ochotne pomôžu.
citanie_01Nie je nič krajšie ako keď deti veria v Ježiška. Povedzte, nebolo to krásne, keď sme verili a čakali pod vianočným stromčekom my? Čas našich detských čias je nenávratne preč, ale spomienky zostali. A práve preto chceme, aby aj našim deťom zostali len tie najkrajšie spomienky. Veď Vianoce sú tu na to, aby plnili priania.

Darčeky nenosí Ježiško

Dodnes si pamätám, aké boli deti sklamané, keď zistili, že darčeky nenosí Ježiško. Hm, tušili to už dávnejšie, ale nikdy sa na to nepýtali. Až raz prišiel syn zo školy (mohol mať vtedy šesť rokov) a povedal: „Mama, prečo si mi klamala?! V škole deti vraveli, že darčeky nenosí Ježiško, ale TY a OCKO! Ty si klamárka!!!!“ Bol veľmi nahnevaný. Trvalo mu dva týždne, kým to troška spracoval a nechal si to vysvetliť. Neraz sme sa v kruhu mamičiek rozprávali, kedy a ako povedať deťom, že darčeky nenosí Ježiško. Deti sú natoľko inteligentné, že s klamstvom u nich človek nepochodí. Ale Ježiško to je predsa čosi iné.

Pravda je odhalená

Na otázku kto nosí darčeky som odpovedala: „Vieš Lukáško, darčeky síce kupuje mamička a otecko, ale peniažky a zdravé ruky dáva Ježiško. On pomôže ockovi, aby zarobil korunky (dnes by to už boli eurá), no a ocko potom pôjde do obchodu a darčeky kúpi. Tak vlastne ocko a mamička pomáhajú Ježiškovi.“ Myslím, že táto odpoveď sa synovi celkom páčila a zdala sa mu dostatočne logická na to, aby ju pochopil.

Či už odhalíte svojim ratolestiam „pravdu“ o Ježiškovi tento alebo budúci rok, je len na vás. Skôr či neskôr budete musieť s pravdou von. A možno vám s tým pomôžu kamaráti zo školy či zo škôlky. Podstatné je, aby deti vedeli a cítili, že darčeky dávame z lásky. A ak Ježiško na nejaký ten darček tento rok „pozabudne“, vysvetlite deťom, že objednávka platí i na budúci rok.

A nezabudnite si priať niečo i pre seba. Veď Vianoce sú časom splnených prianí. A tie priania nemusia byť iba hmotné.

autor: Bibiána Želiskováline

Diskusia


forum 08.12.2009: admin, Diskusia k článku "Píšeme list Ježiškovi"
rightend