startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk

Píšeme domáce úlohy

line

školáci
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Ak sa rodičia zaujímajú o školský prospech svojich detí, ich ratolestiam sa v škole viac darí. Svojím záujmom o školské povinnosti totiž dávajú svojim deťom najavo, že pre nich robia niečo dôležité. A ktovie, možno sa pri príprave do školy aj oni naučia niečo nové.
pisanie domacich ulohDnes vám ponúkame niekoľko rád, ako pomôcť deťom s domácimi úlohami:
  • Zoznámte sa s učiteľmi vašich detí. Vhodnou príležitosťou je napríklad rodičovské združenie. Opýtajte sa učiteľa konkrétneho predmetu na požiadavky k predmetu a spôsob, ktorým ako rodič môžete prispieť k ich naplneniu.

  • Pripravte dieťaťu miesto na pravidelnú školskú prípravu. Malo by byť dobre osvetlené a vybavené dostatočným množstvom školských potrieb (papiere, ceruzky, farbičky, pravítka...)

  • Určte dieťaťu pravidelný čas na školskú prípravu. Niektoré deti sa môžu bez problémov učiť hneď poobede, iné sa radšej učia večer.

  • Odmedzte rušivé momenty na minimum. Žiadna televízia, hlasná hudba ani SMS-kovanie, či telefonovanie. Výnimku môžete urobiť v prípade, ak si vaše dieťa potrebuje zistiť úlohy od spolužiaka.

  • Presvedčte sa, že si dieťa urobilo svoj diel práce. Je potrebné, aby sa deti naučili učiť a myslieť samostatne. Niekedy je potrebné, aby sa poučili i z vlastných chýb. Rodič môže navrhnúť smer, ktorým je potrebné uberať sa pri hľadaní riešenia, ale realizovať ho musí dieťa samostatne.

  • Zaujímajte sa o školské aktivity dieťaťa. Zaujímajte sa o obsah kvízov a písomiek, skontrolujte hotové domáce úlohy a pripravte sa zodpovedať prípadné otázky.

  • Pochváľte dieťa za každý pokrok a dosiahnutý cieľ. Dostatočne ho motivujte.

  • Ak má vaše dieťa dlhodobé ťažkosti s domácimi úlohami porozprávajte sa s učiteľom konkrétneho predmetu. Príčinou môže byť nevhodné miesto v triede, prípadne nediagnostikovaná porucha pozornosti alebo disleksia.

autor: M. P.line

Diskusia


forum 27.09.2007: admin, Diskusia k článku "Píšeme domáce úlohy"
rightend