startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Otcovia a deti

line

vzťahy
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Mnohí otcovia len vtedy považujú svoje dieťa za skutočného partnera, keď začne behať. Bábätka sú predsa také krehké. Keď dieťa chodí, beží za otcom, chytí ho za ruku a všade chce ísť s ním, to je už niečo celkom iné. V tomto období otec a dieťa zrazu objavia, že sú vlastne najlepšími priateľmi.
Otec a babatkoNaraz majú množstvo spoločných záujmov. Aj otec je pre dieťa zábavnejší a vzácnejší ako starostlivá a napomínajúca mama.

Priateľstvo však málokedy prichádza samo od seba. Pridlho bol otec pre dieťa „nevýraznou bytosťou“, objavoval sa len zriedkavo alebo vôbec. Teraz musí všetko šikovne dohnať. Drahými darčekmi a príležitostnou jazdou autom sa mu to ťažko podarí.

Dieťa potrebuje ocka celého, najmä jeho drahocenný čas. Hodinka denne stačí. Dieťa musí cítiť, že sa mu otec plne venuje, potom sa teší z jeho prítomnosti. To nevyžaduje nijaké zázraky. Postačí, keď otec vezme dieťa na ruky, pošantí s ním, alebo sa s ním vážne zhovára.

I prechádzka s ockom je neobyčajne príťažlivá. Čo všetko pri nej zažijú. Hľadajú palice a kamene, alebo sa naháňajú za loptou, v zoologickej záhrade naháňajú opice. To všetko sú malé zážitky, ktoré otca s dieťaťom mocne pripútajú k sebe.

autor: Bibiána Želiskováline

Diskusia


forum 02.06.2008: admin, Diskusia k článku "Otcovia a deti"
rightend