startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Opäť do školy

line

školáci
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

A je to tu. Prázdniny sa skončili a školské brány sa otvárajú opäť. Do školských lavíc zasadnú malí i veľkí školáci. Niektorí sa tešia menej, iní viac, ale sú i takí, ktorí zasadnú do školských lavíc po prvýkrát. Aké prekvapenie čaká deti v tomto školskom roku?
dievcatko s plecniakomV prvom rade si musia žiaci uvedomiť, že sa prázdniny už skončili. Niektorí túto zmenu privítajú s väčšou radosťou, iní zas s trošku ťažkým srdiečkom. Čas povinností je opäť tu a s ním ranné vstávanie, chystanie desiaty, poobedňajšie krúžky. Každá zmena však potrebuje pár dní na zabehnutie a tak to, z čoho sme za dva mesiace prázdnin vypadli, naberie tempo prvými týždňami nového školského roku 2008/2009.

Čo všetko nás čaká

Prváci sú tí, ktorí sa na školu tešia najviac. Zasadnú do školských lavíc po prvýkrát. No i žiaci deviateho ročníka zažijú tento školský rok zlomovú situáciu, keď budú vystavení skúškam a pohovorom na stredné školy, na ktorých chcú študovať. Školské brány sa však otvárajú i všetkým tým, ktorí vstupujú do ďalších ročníkov základnej či strednej školy. Nové prostredie, nový kolektív, nové nároky - s týmto všetkým sa budú musieť stotožniť počas prvých týždňov a mesiacov nového školského roka malí i veľkí školáci. Ale ako sa hovorí - nič nie je také zlé, ako na prvý pohľad vyzerá. A tak strach v žalúdku mamičiek malých prvákov či obavy nových maturantov opadne skôr, než kalendár ukáže koniec septembra. Veď odvahu treba i pri nových a zatiaľ nepoznaných skutočnostiach ako je „škola“. A tá počnúc dnešným dňom otvára brány všetkým tým, ktorí prídu s očakávaním, radosťou i smútkom, pretože emócie patria bezprostredne k človeku.

Veľa úspechov v školskom roku 2008/2009 praje www.mamicka.sk.

autor: Bibiána Želiskováline

Diskusia


forum 02.09.2008: admin, Diskusia k článku "Opäť do školy"
rightend