startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk

Od cumlíka k hrnčeku

line

bábätká
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Aj keď veľa malých papkáčov by svoju kojeneckú fľašu nevymenilo za nič na svete, je dôležité ju včas vymeniť za pohár s násadcom, inak riskujete, že si dieťa predčasne skazí chrup. Dnes Vám ponúkneme niekoľko trikov, ktoré by tento prechod mohli zjednodušiť.
pohar s nasadcom

Dajte dieťaťu dostatočný čas na prispôsobenie

Dovoľte mu, nech si svoj nový hrnček vyberie v obchode samo, alebo mu hrnček, ktorý máte doma, spestrite samolepkami. Dovoľte mu hrať sa s ním a preskúmať ho zo všetkých strán ešte skôr, ako z neho začne pravidelne piť.

Neurobte prechod „hrubou čiarou“

Pri každom hlavnom jedle dávajte dieťaťu postupne na výmenu dojčenskú fľašu a pohár s násadcom. Dieťa si postupne obľúbi pohár s násadcom natoľko, že na dojčenskú fľašu celkom zabudne.

Skúste do obľúbenej dojčenskej fľaše namiesto cumlíka vložiť dlhú slamku, alebo dajte do fľaše niečo iné ako do pohára, nech si dieťa samo vyberie, čo má radšej.

autor: M. P.Články na tomto portáli majú charakter všeobecnej informácie. Ich cieľom nie je nahrádzať odborné zdravotné vyšetrenie a starostlivosť. Redakcia nenesie žiadnu zodpovednosť za následky spôsobené diagnostikou alebo liečbou výlučne na ich základe bez predchádzajúcej konzultácie s kvalifikovaným odborníkom.line

Diskusia


forum 02.02.2007: admin, Diskusia k článku "Od cumlíka k hrnčeku"
rightend