startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Narodeniny sú pre dieťa jeho osobitným sviatkom

line

nápady a aktivity
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Každé dieťa by malo zakúsiť, že pre rodičov znamenal deň jeho narodenia šťastie. Oslava narodenín má byť dňom radosti a zábavy, dňom splnenia jeho maličkých prianí v podobe narodeninového darčeka, či chvíľ strávených s blízkymi ľuďmi. Je potrebné vybrať deň, aby sa oslavy mohol zúčastniť i ocko či príbuzní, ktorí majú počas týždňa pracovné povinnosti. Deti prežívajú čakanie na narodeninový deň veľmi intenzívne. Zdieľajte túto radosť spolu s nimi, napr. počítaním dní.
narodeninova oslavaV snahe zabezpečiť všetko potrebné k hladkému priebehu dňa, neprenášajte stres na deti. Úsmev na tvári oslávenca je tou najväčšou odmenou za čas, potrebný na prípravu. Už prvé minútky narodeninového rána skúste spestriť maličkým prekvapením, zvolaním, či prejavením radosti: „Hurá, máš narodeniny“. V slávnostnej nálade tak začnete narodeninový deň.

Oslava narodenín má byť dňom radosti a zábavy, dňom splnenia jeho maličkých prianí v podobe narodeninového darčeka, či chvíľ strávených s blízkymi ľuďmi.

Aj keď sa deti vedia tešiť z každej maličkosti, atmosféru narodenín bezpochyby dotvára:
  • balónová výzdoba domu,
  • slávnostne nachystaný stôl,
  • zapálené sviečky na torte,
  • pieseň zaspievaná malému oslávencovi.
  • iné originálne nápady.

Akým darčekom prekvapiť a potešiť zároveň

Uľahčením výberu je požiadavka dieťaťa o konkrétny dar. Ak je výber ponechaný na Vás, riaďte sa nielen úsudkom dospelých, ale tiež fantáziou dieťaťa. Veď obdarovaným bude práve ono.

Neobyčajnú radosť prežívajú deti, ktoré si na svoje narodeniny môžu pozvať kamarátov. V úlohe hostiteľa sa najlepšie vyníma ich dôležitosť. Koľko a akých hostí má oslávenec pozvať, dohodnite vopred. Počet detí závisí od veľkosti bytu, od finančných prostriedkov a vašej trpezlivosti, pretože s tichou zábavou môžete sotva rátať. Je dobré vopred upozorniť susedov.

Čo poviete na oslavu mimo bytu?

Je toľko lákavých možností: zoo, detské ihrisko, či výlet do prírody, spojený s malým občerstvením. Oslávenec túto možnosť vysoko ocení. Možnosti voľnejšieho pohybu, ktoré voľné priestranstvá poskytujú, sú najmä u živších detí obrovskou výhodou.

Nezabúdajte, že dieťa je podstatou narodeninového dňa, preto tento deň patrí jemu. Prežite tento deň zdieľaním spoločnej radosti. Nech chvíle strávené v kruhu najbližších pribudnú do kytice spomienok, ku ktorým sa všetci tak radi vraciame.

autor: Bibiána ŽeliskováČlánky na tomto portáli majú charakter všeobecnej informácie. Ich cieľom nie je nahrádzať odborné zdravotné vyšetrenie a starostlivosť. Redakcia nenesie žiadnu zodpovednosť za následky spôsobené diagnostikou alebo liečbou výlučne na ich základe bez predchádzajúcej konzultácie s kvalifikovaným odborníkom.line

Diskusia


forum 18.07.2007: admin, Diskusia k článku "Narodeniny sú pre dieťa jeho osobitným sviatkom"
rightend