startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Mýty a legendy o počatí

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Túžba po dieťati motivuje k splodeniu potomka nejeden pár. Ak snaha o „naplnenie sna“ dlhší čas zlyháva, knihy, časopisy a internet sú zdrojom informácii k danej problematike. Ako však odlíšiť mýty od faktov? Prehľad „najznámejších teórií“ o zvýšení možnosti počatia vám ponúkame i my.
ovulacny test_02Vaše šance na počatie sa zvýšia, ak si kvôli tomu nebudete robiť starosti.

Hoci by sme teoreticky mohli niečo podobné pripustiť, neexistujú žiadne medicínske dôkazy, ktoré by tento argument podporili. Aj keď vysoká úroveň stresu môže vo výnimočných prípadoch mať vplyv na ovuláciu, „robenie si starostí“ v zmysle sledovania ovulačného cyklu kvôli najvhodnejšiemu načasovaniu môže počatiu len pomôcť.

Ak chcete otehotnieť, mali by ste sa milovať za denného svetla alebo večer pri zapnutom svetle.

Aj keď rôzne prieskumy dokázali, že ráno bývajú mužské spermie pohyblivejšie, neexistuje žiadny medicínsky dôkaz, že umelé osvetlenie má vplyv na úspešnosť počatia.

Každodenné milovanie zvýši šancu otehotnieť.

Aj keby ste sa milovali desaťkrát denne, neotehotniete, ak sa vám nepodarí vystihnúť plodné obdobie ovulačného cyklu. A aj keď sa vám podarí všetko správne načasovať, neexistuje žiadna záruka, že otehotniete hneď na prvý pokus. Nedávna štúdia odhalila, že neexistuje takmer žiadny rozdiel v pravdepodobnosti počatia medzi pármi, ktoré sa milovali každý deň a pármi milujucími sa každý druhý deň.

Ak sa budete milovať krátko po menštruácii, počnete chlapca, ak neskôr, bude to dievčatko.

Toto tvrdenie má svoj pôvod v teórii, že spermie, ktoré sú nositeľmi mužského pohlavia sú rýchlejšie ako spermie, ktoré sú nositeľmi dievčenského pohlavia. Neexistuje však žiadny medicínky dôkaz, ktorý by toto stanovisko jednoznačne potvrdil.

Jazda na bicykli môže mužovi spôsobiť úbytok spermií.

V prípade, že by bol vaším manželom olympijskí cyklistický prieborník, bolo by teoreticky možné (aj keď bez lekárskeho dôkazu) hľadať príčinu neplodnosti v prehriatých a otlačených semenníkoch muža. Sviatočným cyklistom však nič podobné nehrozí.

Ľadové obklady na intímne miesta zvýšia vášmu partnerovi množstvo spermií, čím sa zvýši šanca na počatie.

Chladné prostredie naozaj podporuje tvorbu spermií a preto sa mužom, ktorí sa usilujú splodiť potomka niekedy odporúča vymeniť slipy za trenírky, obmedzovať kúpeľ v horúcej vode, prípadne nechodiť do sauny. Obyčajne však trvá apoň 2 mesiace, kým sa zmenený životný štýl pozitívne odrazí na množstve mužských spermií. Bleskové riešenia vo forme ľadových obkladov teda neprinesú požadovaný účinok.

autor: M. P.Články na tomto portáli majú charakter všeobecnej informácie. Ich cieľom nie je nahrádzať odborné zdravotné vyšetrenie a starostlivosť. Redakcia nenesie žiadnu zodpovednosť za následky spôsobené diagnostikou alebo liečbou výlučne na ich základe bez predchádzajúcej konzultácie s kvalifikovaným odborníkom.line

Diskusia


forum 04.10.2007: admin, Diskusia k článku "Mýty a legendy o počatí"