startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk

Ako minimalizovať riziko spontánneho potratu

line

pred bruškom
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Väčšina spontánnych potratov je podmienená genetickými anomáliami a inými fyzickými faktormi, ktoré nemôžeme predvídať ani ovplyvniť. Jednako však existujú preventívne kroky, ktorými môžeme riziko spontánneho potratu výrazne obmedziť a práve o nich bude dnešný článok.
Ruky na bruskuNefajčite. Nikotín zvyšuje riziko genetických porúch pri vnútromaternicovom vývoji dieťaťa. Istá štúdia odhalila, že ženy, ktoré fajčia viac ako 14 cigariet denne, majú viac ako dvojnásobnú pravdepodobnosť zdravotných komplikácií pri pôrode bez ohľadu na vek a to, či sú úplné abstinentky alebo nie. Ak s fajčením prestanete kedykoľvek v čase pred pôrodom, dieťaťu to iba prospeje a keďže aj pasívne vdychovanie cigaretového dymu môže byť škodlivé, ohľaduplnosť od tých členov domácnosti, ktorí si nevedia odpustiť cigaretu, by bola na mieste.

Rovnako sa vyhýbajte konzumácii alkoholu a nadmerným množstvám kofeínu. Pohárik alkoholu dvakrát týždenne zvyšuje riziko potratu až dvojnásobne. Pohárik denne dvíha pravdepodobnosť na trojnásobok. Kofeín vo vysokých dávkach tiež zvyšuje riziko potratu a preto lekári neodporúčajú viac ako jednu šálku kávy denne.

Vyhýbajte sa vyžarovaniu a nebezpečným látkam. Arzén, olovo, formaldehyd, benzén a oxidy etylénu - všetky tieto látky môžu mať vplyv na vášho budúceho potomka. V čase tehotenstva alebo v čase pokusov otehotnieť sa im snažte vyhýbať.

Nevystavujte svoje brucho neprimeranej záťaži napríklad pri lyžovaní a všade tam, kde riskujete časté pády alebo náhodné tlakové zranenia pri zapínaní bezpečnostného pásu v automobiloch. Tieto činnosti sú obzvlášť v druhom trimestri príčinou spontánneho potratu.

Všetky užívané lieky konzultujte so svojím lekárom. Niektoré lieky predávané bez lekárskeho predpisu môžu obsahovať rizikové látky, ktoré môžu spôsobiť spontánny potrat ešte kôr ako sa dozviete o svojom tehotenstve.

autor: M. P.Články na tomto portáli majú charakter všeobecnej informácie. Ich cieľom nie je nahrádzať odborné zdravotné vyšetrenie a starostlivosť. Redakcia nenesie žiadnu zodpovednosť za následky spôsobené diagnostikou alebo liečbou výlučne na ich základe bez predchádzajúcej konzultácie s kvalifikovaným odborníkom.line

Diskusia


forum 27.09.2007: Naat, Ako ušetriť na kontaktných šošovkách?
forum 16.10.2006: admin, Diskusia k článku "Ako minimalizovať riziko spontánneho potratu"
rightend