startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Miesta nových stretnutí pre

line

dospievanie
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Milý priateľ, i napriek tomu, že máš veľa známych, nemôžeš sa zbaviť pocitu, že skutoční priatelia ti naozaj chýbajú? Neustále hľadáš niekoho, kto by sa s tebou stotožnil, kto by ťa pochopil? Tak potom sa poriadne prizri miestu v ktorom žiješ, alebo podnikni pár riskantných výprav na miesta, kde žijú ľudia podobní tebe.
deti  v skolkeNiekedy sa skutočne zdá, že nájsť ľudí podobných tebe je tou najťažšou vecou na svete. Ľudí spája spev, hudba, tanec, technika, šport, umenie ale i podobné vlastnosti, štýl obliekania, sympatie k nejakému vzoru, či myšlienkam. To všetko je dôvodom na trávenie voľného času s ľuďmi, s ktorými si navzájom vyhovuješ.

Škola

Prvým miestom na spoznávanie nových ľudí je práve škola. Jej nevýhodou však je, že spolužiakov si nevyberáš. Niekedy nie je na škodu začať sa o svojich spolužiakov intenzívnejšie zaujímať. Možno ich vopred zaradíš do niektorých kategórií ako napr. nudní, hlúpi, frajeri, ale to však ani zďaleka nemusí vystihovať to, akí naozaj sú. Nože sa im prizri...

Mimo školy

Jestvuje však i svet mimo školy. I ten ponúka množstvo možností pre nové priateľstvá. Blízkeho človeka môžeš stretnúť v oblasti, ktorá ťa zaujíma. Ak sa napríklad zaujímaš o futbal, ľudí podobného zamerania stretneš práve vo futbalovom mužstve či klube, združujúcom mladé talenty. Podobne to môže byť s divadlom, s tancom, krúžkom bojových umení. Spoločné záujmy ľudí zbližujú. A čo je najdôležitejšie, práve tam ťa budú vedieť doceniť.

Ďalšie možnosti zoznámenia

Existujú stovky možností, ako sa s ľuďmi zoznámiť. Stačí trocha predstavivosti a hľadania. Pozri sa na miesto, v ktorom žiješ očami „turistu“ a objavuj. Čo ťa zaujme? Možno sú to práve maličkosti, ktoré si doposiaľ nevidel, tak pozeraj! Miestom najčastejších „zoznámení“ je práve internet. Poskytuje množstvo „kontaktov“, ponúkajúcich možnosť potenciálnych priateľov. Pri surfovaní po internete si však daj pozor. Nie každý rozmýšľa tak ako ty. Niekedy je skutočne ťažké rozpoznať úmysly niektorých ľudí na „prvýkrát“.

Leto tiež poskytuje množstvo zoznámení prostredníctvom rôznych akcií. Daj sa nahovoriť. Po dohode s rodičmi nebude problém stráviť pár príjemných chvíľ na chate, koncerte či akcii výnimočnej práve pre leto. Všade čaká kopec nových ľudí. A keď sa rozhodneš prihovoriť, neboj sa. Veď jazyk je dorozumievacím prostriedkom od nepamäti. A nemému dieťaťu ani vlastná mať nerozumie.

Veľa krásnych príležitostí.

spracovala: Bibiána Želisková


line

Diskusia


forum 03.09.2008: admin, Diskusia k článku "Miesta nových stretnutí pre "násťročných""
rightend