startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Listy svojmu očakávanému dieťatku

line

v brušku
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Možno to znie trošku zvláštne, ale i svojmu ešte nenarodenému dieťatku môžete písať listy. O tom ako veľmi ho ľúbite, ako sa na neho tešíte i ako rozmýšľate, na koho sa bude podobať. Bezvýhradnú lásku tak môžete vložiť do pár riadkov, ktoré raz možno budú mať cenu zlata.
tehotenstvo02O tom, že narodenie dieťatka je veľkou udalosťou, niet pochýb. Avšak cesta k nemu trvá deväť mesiacov a je plná prekvapení a dobrodružstiev. Puto, ktoré sa vytvorí počas tohto obdobia, bude sprevádzať dieťatko po celý život. Nielen puto „matka – dieťa“, ale i puto otec a súrodenci.

Láska hory prenáša

Kde môže byť viac lásky ako je v maminom brušku? Tam sa vytvára prvý kontakt so svetom i sebou samým. Prvý dotyk, pohladenie, ucítenie prvých pohybov či uvedomovanie si toho ako dieťatko rastie, je fascinujúce. Že neviete vyjadriť svoje pocity šťastia? Napíšte svojmu dieťatku list.

Moje drahé dieťatko,

veľmi ťa ľúbim a teším sa na teba. Tvoj ocko je celkom dojatý, pretože dnes sme ťa prvýkrát videli na ultrazvuku. Si nádherné. Ešte nevieme, či budeš dievčatko alebo chlapček, ale vieme, že budeš tým najkrajším bábätkom na svete. Ako sa máš? Staráme sa o teba ako najlepšie vieme. Ocko sa snaží, aby nám nič nechýbalo a robí všetko pre to, aby som bola usmievavá a šťastná. Stále sa bojí, aby sa ti niečo nestalo, pýta sa ma či máš dosť miesta k tomu, aby si narástlo v zdravé a mocné dieťatko. A tak mu musím zakaždým vysvetľovať, že miesta máš dosť :-)). Až sa narodíš, sľúbil, že ťa vezme na miesta, ktoré máme tak radi. Sme takí šťastní. Každý deň sa s tebou rozprávame, aby si cítilo, ako veľmi ťa ľúbime.... Tvoja mamička.


Až dieťatko vyrastie, môžete mu listy plné lásky a očakávania darovať. Možno bude prekvapené s akou láskou ste ho čakali. Môžete si tiež viesť denníček, do ktorého budete starostlivo ukladať všetky spomienky, príhody, výsledky vyšetrení, ktoré vám boli počas tehotenstva robené. Každý záznam označte dátumom a časom. Takto chronologicky zoradené spomienky na čas, ktorý sa nedá vrátiť, budú mať veľkú hodnotu nielen pre mamičku, ale i pre samotné dieťa. Kedykoľvek vám bude smutno, môžete si denníček vytiahnuť a čítať napr. o tom, ako ste sa dozvedeli, že ste tehotná. A nezabudnite si medzi svoje cennosti pribaliť i tehotenskú knižku. To všetko budú poklady plné spomienok a lásky k obdobiu, keď ste svoje dieťatko ešte len s láskou očakávali.

Pár slov na záver

Niekedy sa stáva, že deti o láske rodičov pochybujú. Je to najmä vtedy, keď si vytvárajú vlastný názor na svet. Možno príde čas, keď vykričia „ty ma nemáš rada; mama, tebe na mne nezáleží...“ a vtedy nie je na škodu vytiahnuť malý denníček, v ktorom stojí napísané: „Moje drahé dieťatko...

autor: Bibiána Želiskováline

Diskusia


forum 22.10.2008: admin, Diskusia k článku "Listy svojmu nenarodenému dieťatku"
rightend