startportalspacerdomain.skspacerblog.portal.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Látkové verzus jednorazové plienky

line

bábätká
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Veľa moderných mamičiek sa v dnešnej dobe vracia k tradičným veciam. Pôrod bez analgetík alebo látkové plienky sú príkladmi tohto trendu. Informácie o tom aké sú výhody látkových plienok v porovnaní s jednorazovými Vám prinášame v dnešnom článku.
Dieta v plienkachNajčastejšie udávaným dôvodom prečo mamičky dávajú prednosť jednorazovým plienkam pred látkovými je ich nízka cena. V skutočnosti je to len ďalší z všeobecne rozšírených mýtov. Z dlhodobého hľadiska je pravdou pravý opak.

Nájdu sa aj takí, čo tvrdia, že látkové plienky zapáchajú viac ako jednorazové. V skutočnosti je aj toto mýtus. Ľudské exkrementy asi nikdy nebudú voňať po lesných jahodách ale jednorazové plienky a chemikálie v nich použité, nepríjemných zápach ešte zintenzívňujú.

Pohodlie dieťaťa je ďalším pádnym argumentom v prospech látkových plienok. Deti, ktoré vyrastali v látkových plienkach, majú obyčajne menej problémov so začervenaným zadočkom než ich vrstovníci v jednorazových plienkách. Existuje početná skupina detí s alergiou na chemikálie použité v jednorazových plienkach a experimentálna štúdia, ktorá tvrdí, že tesné uzavretie jednorazových plienok môže mať zlý vplyv na správny vývin semenníkov v ranom veku detských pacientov.

Veľa ľudí si myslí, že látkové plienky pretekajú častejšie ako jednorazové. Dlhoročné skúsenosti dokázali, že je to práve naopak. Dobre upevnené látkové plienky často vydržia viac ako jednorazové.

Navykanie na nočník je ďalšou činnosťou, pri ktorej sú latkové plienky výhodnejšie ako jednorazové. Deti v látkových plienkach sa často naučia chodiť na nočník aj o pol roka skôr ako ich súkmeňovci v "jednorazovkách". Cez látku totiž pocítia vlhkosť skôr a to ich aj skôr "doženie" na nočník.

Látkové plienky možno znamenajú viac námahy kvôli praniu, ale z dlhodobého hľadiska sú pre rodinný rozpočet lacnejšie a pre dieťa zdravšie a rovnako príjemné ako ich umelohmotná náhrada. Určite stoja za vyskúšanie.

autor: M. P.line

Diskusia


forum 15.11.2007: lucia.vaskova, re: Diskusia k článku
forum 06.11.2006: admin, Diskusia k článku "Látkové verzus jednorazové plienky"
rightend