startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Kuk a je preč

line

zaujímavosti
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Prvý rok v živote Vášho dieťaťa je plný vývojových zmien. V prvých mesiacoch sa dieťa učí skúmať svet zrakom, sluchom, hmatom, pohybom a chuťou. V siedmom mesiaci si dieťa obyčajne prvýkrát sadne, aby mohlo začať pri skúmaní sveta používať hmat a čoskoro začnú prvé pokusy s lezením.

lezuce dieta_tsp80403445Kto ma volá?

Nemluvňatá milujú sledovanie tvárí a očí dospelých, pestrých farieb a jednoduchých vzorov. Už v prvých mesiacoch im svalstvo na krku zosilnie natoľko, aby mohli zdvihnúť hlavu. Dieťa sa bude snažiť dvíhať hlavu vyššie, keď ho k tomu budete motivovať napríklad nasledujúcou hrou:

Ľahnite si na chrbát a dieťa si položte na brucho, zavolajte jeho meno a zdvihnite hlavu, aby ste sa naňho pozreli. Rovnako môžete položiť dieťa na zem a pomocou pestrej hračky ho stimulovať ku dvíhaniu hlavičky a lezeniu za touto hračkou.

Lezenie po koberci

Staršie bábätká rady vnímajú svoje okolie prostredníctvom povrchov. V tom ich môžete podporiť tak, že im dáte k dispozícii rôzne podložky alebo prikrývky (drsné, hladké jemné, lesklé alebo chlpaté...), na ktorých sa môžu do sýtosti vyšantiť. Na prvý pohľad to nie je veľa, ale pre dieťa je to hotový raj. Len pri tom dajte pozor na prípadné ostré hrany alebo voľné vlákna.

autor: M. P.Články na tomto portáli majú charakter všeobecnej informácie. Ich cieľom nie je nahrádzať odborné zdravotné vyšetrenie a starostlivosť. Redakcia nenesie žiadnu zodpovednosť za následky spôsobené diagnostikou alebo liečbou výlučne na ich základe bez predchádzajúcej konzultácie s kvalifikovaným odborníkom.line

Diskusia


forum 15.03.2007: admin, Diskusia k článku "Kuk a je preč"
rightend