startportalspacerdomain.skspacerblog.skspacersvadba.skspacermamicka.skspacerhockey-live.skspacermailbox.sk
banner

Keď slniečko uspáva

line

zdravie
print Vytlačte článok  send Doporučte článok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Pre mnohých rodičov je často večerné uspávanie potomka tvrdým orieškom. Zdá sa ako keby nič nepomáhalo. Nedávno sa však objavila štúdia, ktorá na detskú nespavosť ponúka prírodné riešenie – slnečné svetlo. Podľa spomenutej štúdie deti vystavené slnečným lúčom od poludnia do 14:00 lepšie zaspávajú.
zapad slnkaPre bábätka do troch mesiacov je dostatok slnečného svetla upokojujúcim prostriedkom a pomáha im v noci dlhšie spať. Slnečné svetlo má priaznivý vplyv na ustálenie detských biologických hodín a vnímanie striedania dňa a noci, ktoré v tomto období ešte nie sú celkom vyvinuté.

Viac prirodzeného denného svetla prospieva aj starším deťom a ich mamičkám. Zvšuje ich životaschopnosť, takže sú počas dňa menej ospalí a v noci lepšie spia.

Dieťa budete určite chcieť chrániť pred ultrafialovým žiarením použitím opaľovacieho krému s vysokým ochranným faktorom, no často postačí aj zatvorené okno s odhrnutou záclonou. Ide hlavne o množstvo viditeľného svetla a menej o jeho intenzitu.

autor: M. P.Články na tomto portáli majú charakter všeobecnej informácie. Ich cieľom nie je nahrádzať odborné zdravotné vyšetrenie a starostlivosť. Redakcia nenesie žiadnu zodpovednosť za následky spôsobené diagnostikou alebo liečbou výlučne na ich základe bez predchádzajúcej konzultácie s kvalifikovaným odborníkom.line

Diskusia


forum 05.06.2007: admin, Diskusia k článku "Keď slniečko uspáva"
rightend